Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАГЕНТНА ПЕРЕРОБКА ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ СІРКОВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

РЕАГЕНТНА ПЕРЕРОБКА ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ СІРКОВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
РЕАГЕНТНА ПЕРЕРОБКА ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ СІРКОВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ТХОР ІРИНА ІВАНІВНА
УДК 502.37:504.604.4
РЕАГЕНТНА ПЕРЕРОБКА ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ СІРКОВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ
Спеціальність 21.06.01 - Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії та екологічної безпеки Вінницького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет, м. Вінниця,
декан факультету екології та екологічної кібернетики,
завідувач кафедри екології та екологічної безпеки
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів,
завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища
доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович,
Сумський державний університет, м. Суми,
завідувач кафедри прикладної екології
Захист відбудеться « 09 » червня 2008 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, просп. Перемоги, 37, корп.21, ауд. 209
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 7 травня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05
кандидат технічних наук, професор В.Я. Круглицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На території України накопичено значний об’єм непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидних препаратів категорії “А”, “Б” та “В”. Наявний стан зберігання (згідно даних державної інвентаризації) пестицидних препаратів (ПП) позначився на багаторазовому перебільшенні їх ГДК у ґрунтах цілого ряду областей України, а в найбільш промисловому Донецько-Придніпровському регіоні (Луганська, Донецька, Дніпропетровська та Запорізька області) до їх наявності у критичних концентраціях.
Між тим, у світовій практиці не існує спеціально розроблених прийнятних методів утилізації заборонених до використання залишків ПП, також відсутня наукова методологія та розробка базових технологій для проведення таких робіт. Як правило, переробка зводиться до їх спалювання, контейнеризації або захоронення на спеціально відведених майданчиках. Можливість ефективного використання виділених діючих речовин ПП у різних промислових галузях визначило розробку саме реагентних методів вилучення тетраметилтіурамдисульфіда (ТМТД) із непридатних ПП Тіурам та Фентіурам.
У зв’язку із вищезазначеним можна вважати, що у дисертаційній роботі сформульоване актуальне науково-практичне завдання, що пов’язане зі зниженням техногенного впливу на людину та довкілля сірковмісними ПП шляхом їх реагентної переробки та повторного використання продуктів цієї переробки у багатьох галузях промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно з держбюджетними науковими-дослідженнями Міністерства освіти та науки України “Розроблення технічного завдання на проектування дослідно-промислового зразка устаткування для знешкодження непридатних хімічних засобів захисту рослин“ (№ держреєстраціїї 0104U010157), а також “Дослідження знезараження заборонених до застосування та непридатних до використання пестицидних препаратів з метою їх повторного використання” (№ держреєстраціїї 0106U005920), та Додаткової угоди між ВНТУ і УДХТУ про наукову співпрацю за № 1-Н-06 відповідно Генеральному договору №1 від 21.04.2003р., у якій здобувач брала безпосередню участь як відповідальний виконавець.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала у зменшенні техногенного навантаження на людину та довкілля непридатними до використання і забороненими до застосування сірковмісними ПП шляхом їх реагентної переробки та дослідження перспективних напрямків повторного їх використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕАГЕНТНА ПЕРЕРОБКА ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ СІРКОВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок