Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКІ ПРІЗВИЩА ЗАКАРПАТТЯ

НІМЕЦЬКІ ПРІЗВИЩА ЗАКАРПАТТЯ

Назва:
НІМЕЦЬКІ ПРІЗВИЩА ЗАКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,80 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дослідження власних особових назв є одним із актуальних завдань суча
сного мовознавства, бо антропоніми є джерелом інформації про духовну та
матеріальну культуру народу, його соціальний та економічний розвиток,
міграційні процеси


ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
ГОЛОВЧАК Наталія Іллівна
УДК 811 - 112. 2’ 373.2
НІМЕЦЬКІ ПРІЗВИЩА ЗАКАРПАТТЯ
Спеціальність: 10.02.04 - германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент МЕЛІКА Георгій Іванович, Ужгородський національний університет, доцент кафедри німецької філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор ТАPАНЕЦЬ Валентин Григорович, Одеський pегіональний інститут деpжавного управління Української Академії державного управління при
Президентові України, професор кафедри української та іноземних мов
кандидат філологічних наук ЯЦЮК Іван Ярославович,
Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, викладач кафедри німецької філології
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра германської філології, м.Київ
Захист відбудеться “26” вересня 2003 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано”14” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю вивчення національних антропонімійних систем, у нашому випадку тої німецької, яка вже протягом тривалого часу функціонує в іномовному просторі, за відсутності комплексного дослідження прізвищ німецького населення Закарпаття. Фіксація німецьких антропонімів, простеження їх змін у кількісному та якісному відношеннях, а також вивчення багатства їх твірних основ належить до невідкладних завдань ономастів. Дослідження німецьких прізвищ Закарпаття розкриває засоби і способи ідентифікації особи в іномовному середовищі, розширює знання про лексичний склад німецької мови, який став прізвищетворчою базою, проливає світло на матеріальне і духовне життя німецького суспільства періоду становлення прізвищ та на ступінь взаємодії кількох антропонімійних систем у багатомовному просторі.
Проаналізований фактичний матеріал збагачує здобутки як регіональної української ономастики, так і знання в цій галузі мовознавства загалом. Дослідження прізвищ німців Закарпаття є актуальним ще з огляду на міграційні процеси: з кінця 80-х років ХХ ст. із Закарпаття відбувається масовий виїзд німців у ФРН, в Угорщину, інші країни Заходу і США. Разом з ними “виїжджають” і власні назви, які містять інформацію не тільки про німецький етнос у Закарпатті, але й про реґіон загалом. Може статися, що письмово зафіксовані антропоніми залишаться єдиним джерелом дослідження німецького етносу на Закарпатті, який у 1921 році ще нараховував 7386 осіб, що проживали у 33 населених пунктах; у 40-х роках ХХ ст. в області проживало близько 15 000 німців, а нині усього 3500.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до теми науково-дослідної роботи кафедри німецької філології Ужгородського національного університету “Мова німецького населення Закарпаття в інтеретнічному просторі” (№ державної реєстрації 0194И - СШ 526).
Основна мета полягає у встановленні національномовної належності базових основ прізвищ німців Закарпаття та визначенні допрізвищевої семантики твірних основ німецьких прізвищ Закарпаття, в дослідженні способів їх творення, в аналізі впливу української, російської, угорської та чеської мов на графічну форму досліджуваних антропонімів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НІМЕЦЬКІ ПРІЗВИЩА ЗАКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок