Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Картографо-аналітична оцінка агроекологічного стану ґрунтового покриву (на прикладі Чернігівщини)

Картографо-аналітична оцінка агроекологічного стану ґрунтового покриву (на прикладі Чернігівщини)

Назва:
Картографо-аналітична оцінка агроекологічного стану ґрунтового покриву (на прикладі Чернігівщини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний науковий центр
“Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського”
Трофименко Петро Іванович
УДК 631.582 : 631.8
Картографо-аналітична оцінка
агроекологічного стану ґрунтового покриву
(на прикладі Чернігівщини)
06.01.03 – агрогрунтознавство і агрофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному науковому центрі “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” Української академії аграрних наук та Чернігівському державному інституті економіки і управління, Міністерство освіти і науки України
Науковий
керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
Трускавецький Роман Степанович,
Національний науковий центр “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН, головний науковий співробітник лабораторії родючості гідроморфних та кислих ґрунтів |
Офіційні
опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор
Стрельченко Володимир Петрович,
завідувач кафедри ґрунтознавства і землеробства Державного
агроекологічного університету, м. Житомир
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник,
Соловей Вадим Борисович,
завідувач лабораторії ґрунтового покриву, Національний науковий центр
“Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН
|
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра ґрунтознавства
і охорони ґрунтів, Кабінет міністрів України (м. Київ) |
Захист відбудеться 22 грудня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.354.01 у Національному науковому центрі “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4
Автореферат розісланий “ 19 “ листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павленко О.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як засвідчують численні літературні джерела за останні 15 років (Медведєв В.В. та ін., 1992; Орлов Д.С., Васильєва В.Д., 1994; Надточій та ін., 1997; Созінов О.О., 1998; Медведєв В.В., Лактіонова Т.М., 1998; Медведєв В.В. та ін., 2000;), наукова проблематика з моніторингу агроекологічного стану ґрунтів і ґрунтового покриву є однією з найактуальніших. Це твердження в повній мірі відноситься і до ґрунтового покриву Чернігівщини, який зазнав і зазнає інтенсивного агро- і техногенного впливів.
Характер господарської діяльності людини віддзеркалюється у зміні властивостей ґрунтів і структури ґрунтового покриву, в динаміці родючості та агроекологічного стану ґрунтів. Вивчення цих змін, встановлення критеріїв агроекологічної оцінки, їх формалізація та розробка картографічного матеріалу, що відображають динаміку змін в структурі ґрунтового покриву в результаті деградації або покращання конче необхідні для вибору ефективних шляхів його раціонального використання.
У цілому переважна більшість ґрунтів Чернігівщини характеризується достатньо високим потенціалом природної родючості. Найбільш родючі чорноземні ґрунти, що поширені в Лісостеповій зоні і займають в структурі ґрунтового покриву площу 385,4 тис. га. (Карпенко Ю.О., 2002). Поширені також сірі лісові ґрунти, перш за все, на лесових островах поліської зони. Дерново-підзолисті ґрунти грубої гранулометрії займають на Чернігівщині відносно меншу площу й поширені, в основному, у центральній і західній частинах Українського Полісся.
Інтенсивне розорювання земель, недостатньо обґрунтовані агрохімічні та меліоративні заходи, порушення системи сівозмін, функціонування в межах Чернігівщини численних промислових об’єктів з відсутністю екологічно безпечних циклів виробництва, відведення вагомої частини земель під об’єкти видобувної і переробної промисловості негативно вплинули на стан земельно-ресурсного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Картографо-аналітична оцінка агроекологічного стану ґрунтового покриву (на прикладі Чернігівщини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок