Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі та засоби оцінювання знань за допомогою гібридної нечітко-нейронної інформаційної технології

Моделі та засоби оцінювання знань за допомогою гібридної нечітко-нейронної інформаційної технології

Назва:
Моделі та засоби оцінювання знань за допомогою гібридної нечітко-нейронної інформаційної технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,64 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ноздренков Валерій Станіславович
УДК 681.518
Моделі та засоби оцінювання знань за допомогою гібридної нечітко-нейронної інформаційної технології
Спеціальність 05.13.06 - автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків–2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Лебединський Ігор Леонідович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри електроенергетики.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Шаронова Наталія Валеріївна,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизованих систем управління;
доктор технічних наук, професор
Асєєв Георгій Георгійович,
Харківська державна академія культури, завідувач кафедри інформаційних технологій.
Провідна установа – Херсонський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться “24” травня 2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “20” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. П. Гамаюн
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Навчальний процес є передовою галуззю розробки й впровадження прогресивних інформаційних і комп'ютерних технологій. В умовах науково-технічного прогресу підвищуються вимоги до якості освітнього процесу, безупинно збільшується об'єм інформації, яку необхідно засвоювати студентові при сталих строках навчання. Сприяючи максимальному розвиткові здібностей людини до самореалізації, нові інформаційні технології дозволяють провести ранню диференціацію і профілізацію навчання, організувати індивідуальне та дистанційне навчання, забезпечити його безперервність. Тим самим інформаційні і комп’ютерні технології в освіти ведуть до корінної зміни технології одержання нових знань – ефективної організації пізнавальної діяльності, на основі індивідуалізації навчання при збереженні цілісності навчального процесу за рахунок програмування і динамічної адаптації автоматизованих навчальних систем.
Для підвищення ефективності процесу навчання актуальною стає проблема впровадження сучасних математичних методів і прогресивних інформаційних технологій. Розглядаючи проблему підвищення ефективності процесу навчання, такі дослідники, як В.П. Беспалько, К.М. Денек, Ч.Д. Куписевич, Е.Г. Петров, Н.В. Шаронова серед компонентів процесу навчання вказують на контроль знань і підкреслюють його важливе місце в рішенні цієї проблеми. Одним із прогресивних напрямків в області автоматизованого контролю знань студентів є подання системи контролю знань як системи управління, яка формує керуючі впливи з метою оптимізації процесу навчання й контролю.
Таким чином, тема дисертаційної роботи, що спрямована на побудову моделей та засобів оцінювання знань в автоматизованих навчальних системах, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота відповідає напрямкам наукових досліджень кафедри електроенергетики Сумського державного університету і виконана в рамках держбюджетної теми “Моделі, методи та інформаційні технології діагностики та вибору параметрів складних систем управління” (№ ДР 0105U002996 МОН України). В межах вказаної теми здобувачем у якості виконавця розроблені моделі, які використовуються при побудові підсистеми контролю знань автоматизованої навчальної системи, інформаційну технологію та засоби автоматизованого оцінювання знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Моделі та засоби оцінювання знань за допомогою гібридної нечітко-нейронної інформаційної технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок