Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОКОРЕКЦІЇ ГІПОКСИЧНОГО СИНДРОМУ ПОХІДНИМИ КСАНТИНУ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОКОРЕКЦІЇ ГІПОКСИЧНОГО СИНДРОМУ ПОХІДНИМИ КСАНТИНУ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОКОРЕКЦІЇ ГІПОКСИЧНОГО СИНДРОМУ ПОХІДНИМИ КСАНТИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 615.3: 616.24-36-001. 1-127
Бєлоусова Ірина Петрівна
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОКОРЕКЦІЇ
ГІПОКСИЧНОГО СИНДРОМУ ПОХІДНИМИ КСАНТИНУ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Лук’янчук Віктор Дмитрович, Луганський
державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Воскресенський Олег Миколайович, завідувач відділа фармакології і
токсикології Одеського НДІ стоматології МОЗ України
доктор медичних наук, професор
Степанюк Георгій Іванович, завідувач кафедри фармакології
Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова
МОЗ України
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра
фармакології
Захист дисертації відбудеться 15 вересня 2000 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 65026, Одеса, Валіховський пров., 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України за адресою: 65026, Одеса, Валіховський пров., 2.
Автореферат розісланий 15 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Годлевський Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з пріоритетних напрямків сучасної екологічної фармакології є пошук і розробка лікарських препаратів, які мають високу біологічну активність, з метою розширення арсеналу високоефективних засобів медикаментозної профілактики й терапії екстремальних патологічних станів, які виникають у надзвичайних ситуаціях, що призводять до масового травматизму й загибелі людей.
У великому промисловому регіоні Донбасу проблема впливу на організм людини екопатогенних факторів є особливо гострою у зв'язку з екологічно неблагонадійним станом, а також реально існуючою загрозою виникнення аварій і катастроф на вуглездобуваючих підприємствах, більшість з яких ведуть розробку вугільних пластів на глибині більше 1000 метрів в умовах високої температури та низького вмісту кисню. Це призводить до напруженого функціонування життєвоважливих органів та систем, у тому числі порушенню захисно-адаптаційних механізмів, наслідком чого є виникнення і розвиток ряду захворювань і патологічних станів, пойменованих у нинішній час як “шахтна травма” (Кал’янов А. В., 1993, Пефтієв І. Ф., 1993, Ластков Д. С., 1998). Шахтна травма носить сполучений характер у силу впливу на організм не менше двох – трьох екстремальних факторів, що викликає відомі труднощі в діагностиці та визначенні ступеня важкості пошкоджень, а також при проведенні раціональної фармакотерапії постраждалих, особливо на догоспітальному етапі (Заболотний В. Н., 1994).
Дослідження окремих ланок патогенезу різноманітних форм шахтної травми показали загальні механізми формування патологічного стану, у якому сполучаються активація перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і метаболізму арахідонової кислоти (АК), порушення енергетичного і вуглеводного обміну, що вимагає відповідних підходів до профілактики й фармакотерапії визначених порушень (Савченкова Л. В., 1991, 1998,1999, Тимочко М. Ф., Алексевич Я. І., Кобилінська Л. І., 1998).
Раніше проведеними дослідженнями (Савченкова Л. В., 1991, 1999, Сергеєв С. М., 1992, Лисенко О. А., 1994, Дзубан К. М., 1996) встановлені біохімічні механізми антигіпоксичної і термопротекторної дії ряду лікарських засобів: кверцетин, бемітил, пірацетам, блокатори кальційових каналів, ацетилсаліцилова кислота тощо.
Згідно з результатами численних досліджень (Doi K., Mori N., 1993, Chen J., Dinger B., 1995, Jeffere T., Wanstall J., 1998), одним з ендогенних протекторів гіпоксії будь-якого генезу є циклічний аденозинмонофосфат (цАМФ) - вторинний посередник аденілатциклазного месенджерного каскаду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОКОРЕКЦІЇ ГІПОКСИЧНОГО СИНДРОМУ ПОХІДНИМИ КСАНТИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок