Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ І МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПАНСИВНОГО ТА ІНФІЛЬТРАТИВНОГО РАКУ ШЛУНКА

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ І МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПАНСИВНОГО ТА ІНФІЛЬТРАТИВНОГО РАКУ ШЛУНКА

Назва:
КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ І МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПАНСИВНОГО ТА ІНФІЛЬТРАТИВНОГО РАКУ ШЛУНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ІМ. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
Садчикова МАРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.33-006-036-07-091.8
КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ І МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПАНСИВНОГО ТА ІНФІЛЬТРАТИВНОГО РАКУ ШЛУНКА
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ- 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Дудніченко Олександр Сергійович,
завідувач кафедри онкології та дитячої онкології
Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Налєскіна Леся Анатоліївна,
провідний науковий співробітник
відділу механізмів лейкозогенезу
Інституту експериментальної патології,
онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
доктор медичних наук, професор
Чорний В'ячеслав Олександрович,
завідувач науково-дослідного відділення абдомінальної онкології
Інституту онкології АМН України
 
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “27” листопада 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий 25.10.2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рак шлунка (РШ) у структурі онкологічної захворюваності в Україні займає друге місце, при цьому більше половини пацієнтів вмирає протягом року з моменту встановлення діагнозу (Шалимов С.А. и соавт., 1998). Так, за даними канцерреєстру України, у 2000 році захворюваність на РШ склала 30,1 випадків на 100 000 населення; 66,0% хворих померло, не проживши і року, що насамперед залежить від несвоєчасної діагностики. Реальна питома вага РШ I і II стадії складає лише 5%, в той час як III стадії – 40%, IV стадії – 55% [Лищишина Е.М., 1998]. Однією з причин пізньої діагностики карцином шлунка є різноманітність їх клінічних проявів, що пов'язано з гетерогенністю новоутворень.
У 1965 році Р. Lauren виділив два морфологічних типи раку шлунка: кишковий і дифузний, а на кілька років пізніше S.C. Ming (1977) близькі до них – експансивний (ЕРШ) та інфільтративний тип раку шлунка (ІРШ). Такий поділ карцином шлунка отримав досить широке визнання онкоморфологів. У численних дослідженнях було показано, що зазначені типи пухлин розрізняються не тільки за гістологічною структурою, але й за епідеміологією, віковим піком захворюваності, характером попередніх передракових захворювань (Correa P.,1988).
Водночас, практично не визначені залишаються клінічні характеристики різних типів карцином. Представлені в літературі клінічна симптоматика і дані клініко-лабораторного дослідження є “усередненими”, без урахування типу РШ. Виняток становлять роботи Ю.М. Меликової (1969), що присвячені вивченню однієї з форм інфільтративних новоутворень – так званого первинно-виразкового РШ.
Дискусійними є уявлення про передпухлинні процеси і морфогенез різних типів РШ, які значною мірою визначають особливості клінічних проявів карцином шлунка. На думку більшості авторів, кишковий (експансивний) тип РШ виникає на фоні атрофічного гастриту, тоді як дифузні (інфільтративні) новоутворення розвиваються при наявності незміненої або малозміненої слизової оболонки (Минг, 1987; Kato I., 1992; Popiela T. et al., 1996; Jedrychowski W. et al., 1997). За даними цих дослідників розвитку ЕРШ передує дисплазія епітелію, тоді як при ІРШ подібні зміни відсутні.
Іншу точку зору мають Бутов Ю.Л., Мриль В.М. (1988); Садчиков В.Д. (1995); Василенко І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ І МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПАНСИВНОГО ТА ІНФІЛЬТРАТИВНОГО РАКУ ШЛУНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок