Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки)

ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки)

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,76 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Гасанов Гікмат Бахман огли
УДК 338.246: 025.2:621.311
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ
(на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки)
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008


На правах рукопису.
Робота виконана на кафедрі маркетингу і логістики
Національного університету «Львівська політехніка» Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Крикавський Євген Васильович,
Національний університет «Львівська політехніка», завідувач кафедри маркетингу і логістики
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Чукаєва Ірина Костянтинівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу паливно-енергетичного комплексу
кандидат економічних наук,
Коцко Тарас Аркадійович,
Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, доцент кафедри економіки
Захист дисертації відбудеться «30» квітня 2008  р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.03 Національного університету «Львівська політехніка» за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.  Бандери, 12, IV корпус, ауд. 209-A.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» за адресою: 79013, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий: «29» березня 2008  р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.е.н. Завербний А.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших стратегічних показників соціально-економічного розвитку країни є рівень забезпечення енергетичними ресурсами. Істотні зміни, що відбулися в економічній сфері після розпаду СРСР, привели до різкого скорочення можливостей підтримки виробничих процесів в різних секторах економіки, і це зумовило виникнення енергетичних криз у всіх країнах пострадянського простору, в т.ч. і в Азербайджані.
Ці країни з перехідною економікою, що мають єдину електроенергетичну систему, в даний час вимушені спиратися, в основному, на власні енергоресурси. В умовах, коли наявні джерела енергоресурсів і виробничі потужності не повністю відповідають потребам, особливу важливість мають питання регулювання, що сприяють ефективності функціонування електроенергетичної системи.
Теоретичні і прикладні питання ефективного функціонування електроенергетичних систем у всі часи були актуальні. Ці питання розглядалися в працях П.Я.Бачієва, Г.К. Вороновського, М.Е. Гулієва, М.О. Данилюка, В.И. Едельмана, Т.Б. Ігнашкіна, Н.Н. Кожевникова, О.Є. Кузьміна, Є.В. Крикавського, Т.А. Коцка, А.Г. Кадимова, В.І. Лапіцкого, О.О. Лапко, І.В. Недіна, В.А. Непомнящого, С.Л. Прузнера, Й.М. Петровича, Л.П. Падалко, Б.В. Папкова, М.В. Римара, В.О.Точилына, Є.В. Хлобистова, Н.І.Чухрай, О.М.Шишова і інших авторів.
В працях названих авторів ґрунтовно досліджені економічні механізми функціонування електроенергетичних підприємств, системи управління ними в умовах національної електроенергетичної системи, обґрунтовані положення щодо напрямів системної оптимізації. Водночас, залишаються малодослідженими процеси адаптації діяльності цих підприємств до ринкових умов господарювання та механізми державного впливу на забезпечення конкурентних відносин. Недосконалість і недостатність нормативно-правової бази, несформовані ринкові відносини і умови конкуренції не сприяють ефективності функціонування електроенергетики. Розподільні електричні мережі (РЕМ) купують електроенергію часто дешевше за собівартість, і при цьому, оплачуючи лише частину її вартості, не несуть за це жодної відповідальності. Втрати електроенергії в РЕМ набагато вищі за нормативні, в той же час генеруючі потужності не покривають пікове навантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок