Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РИЗИКУ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

МОДЕЛЮВАННЯ РИЗИКУ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РИЗИКУ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний економічний університет
МАХАНЕЦЬ Любов Леонідівна
УДК 519.866:339.9
МОДЕЛЮВАННЯ РИЗИКУ
В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
 
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі економіко-математичних методів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіко-математичних методів.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Ткаченко Іван Семенович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри економіко-математичних
методів і моделей;

кандидат економічних наук, доцент
Дубровіна Надія Анатоліївна,
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики, м. Львів
Захист відбудеться “ 25 ” листопада 2002 року о 16-00 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 22 ” жовтня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах переходу україни до ринкових відносин нового змісту набуває зовнішньоекономічна діяльність (зед). Перш за все вона стимулює структурну перебудову в економіці та сприяє входженню її в світове господарство. Під час проведення зовнішньоекономічної операції здійснюється складний процес руху значної маси грошових коштів, товарних, матеріальних засобів, обіг юридичних документів й інформаційних потоків. Ефективне функціонування зовнішньоекономічної діяльності залежить від багатьох факторів, серед яких чільне місце займає вміння українського агента враховувати ризик, яким обтяжена зед.
Проведення трансформаційних економічних перетворень, інтеграція України у світову економічну систему, вихід на міжнародні фінансові ринки обтяжені високим ступенем невизначеності, конфліктності та зумовленим ними ризиком. У процесі здійснення ЗЕД суб'єкти економічної діяльності зіштовхуються з конкуренцією, неспівпаданням інтересів контрагентів, асиметрією інформації, що також породжують ризик.
Проблема урахування ризику в зовнішньоекономічній діяльності є актуальною для України як для країни з перехідною економікою, що характеризується нестабільністю економічного та політичного середовища, нестачею або недостовірністю статистичної інформації, прискореною трансформацією соціально-економічних процесів тощо.
Останнім часом теоретико–методологічні та прикладні аспекти оцінки та урахування ризику в зовнішньоекономічній діяльності знаходять своє відображення в низці робіт багатьох українських та зарубіжних вчених. Серед них необхідно виділити праці Ч. Кеннеді, Ж. де ла Торре, Д. Некара, М. Фіцпатріка, В. Ашера, Т. Брювера, А. Циганка, В. Бочарнікова, Р. Юмаєва, В. Забродського, Т. Шарової, С. Кошечкіна, В. Вітлінського, С. Наконечного, В. Ситника, О. Ястремського, Т. Клебанової, І. Школи, В. Ющенка та інших.
Переважна більшість праць вітчизняних дослідників–ризикологів присвячена питанням економічного ризику, зокрема, валютного ризику. Проблема врахування ризиків в ЗЕД та їхнього зв’язку з основними макроекономічними показниками зовнішньоекономічної діяльності країни вимагає додаткових досліджень, створення нових потужних методів аналізу та управління зовнішньоекономічними ризиками, що використовували б елементи кількісного аналізу, економіко-математичного моделювання та інформаційних систем і технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РИЗИКУ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок