Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи оцінки інвестиційних проектів у промисловості

методи оцінки інвестиційних проектів у промисловості

Назва:
методи оцінки інвестиційних проектів у промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Божко Тетяна Василівна
УДК 338.45:330.322
методи оцінки інвестиційних
проектів у промисловості
Спеціальність 08.02.02 – економіка та управління
науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Коюда Павло Миколайович,
Харківський державний технічний
університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри
економіки та менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Перерва Петро Григорович, Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедри організації виробництва та управління персоналом
кандидат економічних наук Гурова Капіталіна Дмитрівна, Харківський Бізнес-Коледж, ректор
Провідна установа
Харківський державний економічний університет, кафедра бізнесу та підприємництва, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 18.12.2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе , 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 16.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________ Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап економічного розвитку України характеризується як перехідний період між плановою системою господарювання та ринковими відносинами. Це означає, що процес планування капітальних вкладень є тепер все більше прерогативою окремих суб'єктів господарської діяльності, а не центральних плануючих органів. Достатньою мірою це торкнулося підприємств промисловості. Таке розширення можливостей призвело до того, що вітчизняні промислові підприємства зіткнулися з певними труднощами в галузі планування та визначення ефективності капітальних вкладень.
Основні проблеми вітчизняних практичних підходів до оцінки ефективності інвестиційних проектів визначаються двома моментами. З одного боку, традиційний підхід, що використовувався в умовах планової економіки, не відповідає новим умовам господарювання внаслідок нормативного характеру. Застосування такого підходу на промислових підприємствах призводить до недостатнього урахування внутрішніх і зовнішніх факторів їх діяльності та ринкової кон'юнктури. З іншого боку, застосовані в практику вітчизняних організацій зарубіжні методи оцінки інвестицій не дозволяють отримати повної та об'єктивної інформації про прийнятність будь-якого проекту, оскільки використовуються в умовах стабільних ринкових відносин. Таким чином, в економіці України ще не знайдено оптимальних рішень щодо проблеми практичних методів визначення ефективності реальних інвестицій.
Аналізу та оцінці економічної ефективності інвестицій присвячено багато робіт як зарубіжних, так і вітчизняних авторів: Бірмана Г., Бланка І.А., Беренса В., Ваага Л.О., Вайвода Р.А., Волкова І.М., Гітмана Л.Дж., Гурової К.Д., Ідрісова А.Б., Коссова В.В., Коюди П.М., Красовського В.П., Ліпсіця І.В., Львова Д.С., Новожилова В.В., Перерви П.Г., Пересади О.О., Пічугіна С.А., Рогожина П.С., Старика Д.Е., Хачатурова Т.С., Яковлєва А.І., Черняка В.З., Шарпа У., Шевчука В.Я., Шмідта С. та інш. Однак результати їх досліджень не дозволяють достатньою мірою провести оцінку економічної ефективності капітальних вкладень, яка б відповідала умовам, що склалися на теперішній час в Україні.
Актуальність теоретичного та практичного значення проблеми, а також її недостатня розробка обумовили вибір теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у межах науково-дослідних робіт кафедри економіки та менеджменту Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за ініціативними темами "Формування та ефективність використання ринкового потенціалу підприємства" (1995-1998 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: методи оцінки інвестиційних проектів у промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок