Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРОТОНОВОГО АЛЬДЕГІДУ – ОДОРАНТУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ПРИ ЙОГО ІНГАЛЯЦІЙНОМУ НАДХОДЖЕННІ (експериментальне дослідження)

ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРОТОНОВОГО АЛЬДЕГІДУ – ОДОРАНТУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ПРИ ЙОГО ІНГАЛЯЦІЙНОМУ НАДХОДЖЕННІ (експериментальне дослідження)

Назва:
ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРОТОНОВОГО АЛЬДЕГІДУ – ОДОРАНТУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ПРИ ЙОГО ІНГАЛЯЦІЙНОМУ НАДХОДЖЕННІ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В связи с вредным воздействием высоких концентраций этилмеркаптана
на организм человека, ГОСТ 5542-87 ограничивает содержание


АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Хількевич Тетяна Валеріївна
УДК 615.9:615.2/3.099
ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРОТОНОВОГО АЛЬДЕГІДУ –
ОДОРАНТУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ –
ПРИ ЙОГО ІНГАЛЯЦІЙНОМУ НАДХОДЖЕННІ
(експериментальне дослідження)
14.03.06 - токсикологія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник | доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Кокшарева Наталія Володимирівна, Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя, керівник лабораторії нейротоксикології
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор Овсяннікова Людмила Михайлівна, Інститут клінічної радіології НЦРМ АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії молекулярної біології
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Лук’янчук Віктор Дмитрович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології
Провідна установа |
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Захист відбудеться “--18 ” травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14).
Автореферат розісланий “ 15 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.550.01,
кандидат біологічних наук |
Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природний газ на сьогодні є приоритетним енергоресурсом та найбільш екологічно чистим видом палива (Е.В. Крейнин и соавт., 2003). В загальному балансі використання первинних ресурсів України його частка становить 41-43%. Споживання природного газу в 2001 р. cтановило 70,5 млрд.куб.метрів (www.naftogaz.com, 2004).
Оскільки природний газ є легкозаймистою, вибухонебезпечною, токсичною речовиною і не має власного запаху, то з метою контролю його витікання і накопичення небезпечних концентрацій у приміщеннях використовують одоранти – речовини, які мають сильні специфічні запахи (А.Н. Янович и соавт., 1978). Найчастіше в якості одорантів використовують меркаптани (етилмеркаптан, третбутилмеркаптан, ізопропілмеркаптан, пропілмеркаптан), сульфіди (диметилсульфід, диетилсульфід), тіофан, їх суміші та інші (Т.А. Бухтиарова, 1999, S.T. Roberson, 1988, Л.Е. Гаврилов, 1971).
Донедавна в Україні було відсутнє виробництво одорантів природного газу. Тому ці речовини імпортувалися переважно з Російської Федерації. Найпоширенішим одорантом, що використовується в Україні, є суміш природних меркаптанів (СПМ) із родовищ Оренбурзької області. Основним компонентом СПМ є етилмеркаптан (С2Н5SH).
У зв'язку зі шкідливим впливом високих концентрацій етилмеркаптану на організм людини, ГОСТ 5542-87 обмежує вміст меркаптанової сірки в паливних газах для побутово-комунального призначення в кількості 36 мг/м3 (70 мг/м3 у перерахунку на етилмеркаптан). Нормативне значення концентрації одоранта в газі становить 16 мг/м3 (А.А.Данилов и соавт., 1997).
У зв’язку з тим, що сполуки сірки викликають корозію трубопроводів і арматури, а також утворюють токсичні окисли при згоранні, використання сірковмісних одорантів є небезпечним для здоров’я людини і потребує обмеження.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що проблема виробництва вітчизняних одорантів в Україні є актуальною, АТ “Укргазпром” розробив і запропонував новий одорант природного газу – кротоновий альдегід (КА) (Патент на винахід № 17963 А від 17.06.1997р.).
Аналіз літератури (Н.В. Лазарев, 1976) свідчить про те, що КА належить до хімічних речовин, яким властивий різко виражений подразнюючий ефект на слизові оболонки очей і дихальних шляхів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРОТОНОВОГО АЛЬДЕГІДУ – ОДОРАНТУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ПРИ ЙОГО ІНГАЛЯЦІЙНОМУ НАДХОДЖЕННІ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок