Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛІ ЖИТТЯ МОЛОДІ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ

СТИЛІ ЖИТТЯ МОЛОДІ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ

Назва:
СТИЛІ ЖИТТЯ МОЛОДІ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
”КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ПРИХОДЬКО ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 111.1: 316.728 - 053.6
СТИЛІ ЖИТТЯ МОЛОДІ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ В УМОВАХ
СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології, соціології та соціальної роботи Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство науки та освіти України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Димитрова Людмила Михайлівна,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
завідуюча кафедрою політології, соціології та соціальної роботи
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Недюха Микола Петрович,
Інститут законодавства Верховної Ради України,
структурний підрозділ Апарату верховної Ради України,
завідуючий сектором методології
кандидат філософських наук, доцент
Машталер Антоніна Анатоліївна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,
доцент кафедри філософії
Захист відбудеться “21” червня 2007 р. о 14.30 на засіданні вченої ради К 26.002.21 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 7, ауд. 514.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “19” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент О.В.Романовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена ходом глобальних змін, які відбуваються в нашій державі, потребами сучасного суспільного розвитку, необхідністю рішучого повороту до вирішення комплексу політичних, економічних, соціальних та інших проблем, зважаючи на особливості суспільної життєдіяльності та молодіжної життєтворчості в умовах сучасного українського соціуму.
У цьому сенсі вивчення проблеми стилів життя молоді в руслі філософської рефлексії є надзвичайно важливим науковим завданням. В соціально-філософському аспекті дане явище не можливо розглядати поза межами соціального простору та зв’язків сучасного соціуму. Як соціальне явище стилі життя молоді в умовах українського буття протягом останнього десятиріччя набувають все нових та нових рис, у позитивному та негативному сенсі часто несподіваних для нашого суспільства. Дана ситуація зумовлена тим, що соціальний феномен стилів життя молоді формується під впливом об’єктивних соціально-економічних умов, які в межах сучасного простору українського суспільства відзначаються особливою динамічністю.
За останні півтора десятиріччя Україна зазнала суттєвих перетворень. Глибинність трансформацій в Україні сьогодні проявляється не лише у змінах зовнішніх проявів буття українського суспільства, зокрема, у змінах стратифікаційної будови суспільства, моделях досягнення успіху, особливостях соціальної мобільності. В аспекті прямих соціетальних зв’язків, коли об’єктивні умови життєдіяльності суспільства визначають сприйняття, оцінку соціального буття, докорінність трансформацій виявляється у значних змінах на рівні свідомості людей, а саме у змінах їх ціннісних пріоритетів, аксіологічному баченні сучасних реалій та побудові власних життєвих концепцій. У цьому сенсі життєві стилі та характер життєтворчості молоді як найбільш чутливої до змін категорії населення відбиває динаміку цих змін, як і певні аспекти характеру життєдіяльності українського суспільства у найкращий спосіб.
З іншого боку, відбиваючи весь спектр соціальних трансформацій українського буття, стилі життя молоді набувають рефлексії щодо зворотного впливу даного явища на соціальні процеси та особливості функціонування суспільства. За сучасних умов дані рефлексії можуть набувати також досить несподіваного вигляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТИЛІ ЖИТТЯ МОЛОДІ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок