Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СЕЛІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СЕЛІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СЕЛІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАЛООКОВА ОКСАНА ФЕДОРІВНА
УДК 338.2:633:636:686.5
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ
МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СЕЛІ В УМОВАХ
ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Семиусов Павло Михайлович
Дніпропетровський державний аграрний університет, професор кафедри агарного бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Опря Анатолій Трохимович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри статистики та економічного аналізу,
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович,
Дніпропетровський державний фінансово-економічний інститут, завідувач кафедри фінансів і страхової справи.
Провідна установа: Миколаївська державна аграрна академія, кафедра організації виробництва та агробізнесу Міністерство аграрної політики України, м. Миколаїв
Захист відбудеться 20 грудня 2002 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 18.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Р.М.Миронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід розвитку ринкової економіки в аграрній сфері України засвідчує, що малі форми сімейного господарювання є досить поширеними за кількістю та найбільшими за внеском у виробництво сільськогосподарської продукції (65%).
Сімейні господарства за організаційно-правовим статусом складаються із селянських (фермерських) і особистих підсобних господарств. Вони є формою господарювання, яка грунтується на принципах конкуренції і саморегуляції. Дійсно, коли мова йде про господарства, в яких використовується тільки праця селянської сім'ї, тобто поєднуються в одній особі (сім'ї) власність, праця і управління, самозабезпечується найвища мотивація до ефективного і продуктивного господарювання.
Подальший розвиток і підвищення ефективності господарювання фермерських господарств і господарств населення значною мірою залежить від рівня спеціалізації і концентрації виробництва, технологічного та технічного оновлення, фахової підготовки працівників.
Теорія, методологія і практика становлення і функціонування малих форм господарювання у процесі ринкових перетворень в аграрній економіці знайшли своє відображення в наукових працях вітчизняних учених. Значний внесок у цю справу зробили П.І. Гайдуцький, І.І. Лукінов, П.М. Макаренко, М.Й. Малік, Л.Ю. Мельник, В.Я. Мессель-Веселяк, О.М. Онищенко, В.М. Нелеп, П.Т.Саблук, В.В. Юрчишин та багато інших.
Разом з тим окремі аспекти цієї досить глибокої і багатогранної проблеми залишаються дискусійними і потребують подальшого дослідження. До них належить вивчення особливостей, місця і ролі малих форм аграрного господарювання в період ринкових перетворень.
Зокрема, особливої уваги заслуговують питання раціональної структури виробництва, створення альтернативного та безвідходного виробництва, його інтенсифікації, матеріально-технічного і фінансового забезпечення, раціональне використання робочого часу фермера.
Все це визначає вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність та практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до напрямків науково-дослідних робіт Дніпропетровського державного аграрного університету і скоординована з тематикою робіт Інституту аграрної економіки УААН на 1996-2000 рр. "Наукові основи аграрної політики трансформування економічних відносин агропромислового виробництва в ринкових умовах" (номер державної реєстрації 0196V16303).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СЕЛІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок