Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯКІСТЬ І ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ СВІЖИХ ТЕПЛИЧНИХ ТОМАТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ОБРОБКИ ПЛІВКОУТВОрювальнОЮ КОМПОЗИЦІЄЮ

ЯКІСТЬ І ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ СВІЖИХ ТЕПЛИЧНИХ ТОМАТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ОБРОБКИ ПЛІВКОУТВОрювальнОЮ КОМПОЗИЦІЄЮ

Назва:
ЯКІСТЬ І ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ СВІЖИХ ТЕПЛИЧНИХ ТОМАТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ОБРОБКИ ПЛІВКОУТВОрювальнОЮ КОМПОЗИЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
імені МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
МЕДВЕДКОВА ІННА ІГОРІВНА
УДК 664.8.038:635.64
ЯКІСТЬ І ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ СВІЖИХ ТЕПЛИЧНИХ ТОМАТІВ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ОБРОБКИ
ПЛІВКОУТВОрювальнОЮ КОМПОЗИЦІЄЮ
05. 18. 15 – товарознавство харчових продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Дятлов Володимир Васильович,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Орлова Наталія Язепівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри тварознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат технічних наук, доцент
Селютіна Галина Анатоліївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри товарознавства та експертизи товарів
Захист відбудеться “__25__” жовтня 2007 року об __14.00__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.02 в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: пр. Театральний, 28, 83055, м. Донецьк.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: б. Шевченко, 30, 83017, м. Донецьк.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Н. Антропова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема збереження якості свіжої плодоовочевої продукції за рахунок використання ефективних способів і технологій зберігання завжди перебуває в центрі уваги вчених, оскільки їхня практична реалізація сприяє вирішенню питань забезпечення населення вітчизняними високоякісними продуктами харчування, що є однією зі складових продовольчої безпеки України.
Актуальність теми. В останні десятиліття еволюція технологій йшла шляхом від великомасштабного зберігання плодів та овочів (в умовах штучного охолодження, регульованого газового середовища) до дрібнопартіонного (у модифікованому газовому середовищі, біологічному вакуумі) й індивідуального. Цьому сприяв розвиток технологій зберігання із застосуванням плівкоутворювальних речовин, що є новим прогресивним напрямком у даній галузі.
Прогресивність таких технологій полягає в тому, що масово оброблені плоди індивідуально створюють для себе оптимальні умови зберігання. Технології зберігання плодоовочевої продукції із застосуванням плівкоутворювальних речовин досить активно використовуються за кордоном, а останнім часом одержали розвиток і в Україні. Вони спрямовані переважно на збереженість якості плодів тривалого зберігання для постачання їх у міжсезонний період.
Забезпеченню населення овочами протягом року сприяє виробництво їх у захищеному ґрунті, основними з яких є томати. Свіжі томати посідають одне з провідних місць серед найважливіших продуктів харчування завдяки високому вмісту цінних для організму людини речовин. Збільшення терміну якісного зберігання тепличних томатів є особливо актуальним, враховуючи велику затратність їхнього вирощування. Відсутність ефективних технологій зберігання, у тому числі із застосуванням плівкоутворювальних речовин, є одним із стримуючих факторів розвитку їх виробництва та експорту.
Недостатня вивченість цього способу зберігання томатів стримує його використання: відсутні науково обґрунтовані режими обробки, технічне вирішення способу, не досліджено зміни якості плодів під час зберігання, вплив на неї різних факторів.
Виходячи з цього, теоретичне та експериментальне обґрунтування збереженості тепличних томатів із застосуванням обробки плівкоутворювальною композицією є своєчасним, актуальним, має велике теоретичне та практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЯКІСТЬ І ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ СВІЖИХ ТЕПЛИЧНИХ ТОМАТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ОБРОБКИ ПЛІВКОУТВОрювальнОЮ КОМПОЗИЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок