Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНОЇ СТАТИСТИКИ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНОЇ СТАТИСТИКИ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНОЇ СТАТИСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,59 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Київський національний економічний університет
ДАНИЛКО Валерій Кирилович
УДК 311:504
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНОЇ
СТАТИСТИКИ
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі статистичних методів дослідження і аналізу Науково-технічного комплексу статистичних досліджень Державного комітету статистики України, м. Київ.
Науковий консультант: | доктор наук з державного управління, професор, заслужений економіст України
Осауленко Олександр Григорович
Державний комітет статистики України, голова
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, в.о. голови
доктор економічних наук, професор
Єлейко Василь Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри економетрії та статистики
доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри статистики
Провідна установа: | Одеський державний економічний університет, кафедра статистики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 28 листопада 2005 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор | О.Д. Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення рівня забруднення навколишнього природного середовища, зростання кількості стихійних і техногенних катастроф, виснаження природних ресурсів зумовлюють необхідність першочергового вирішення проблем захисту й охорони довкілля, збереження та раціональне використання природних багатств. Саме тому, стан та охорона довкілля стають дедалі актуальнішими для людського розвитку. На перший план все активніше виступають не стільки традиційні політичні й соціально-економічні проблеми, скільки злободенні екологічні проблеми. Вони спричиняються як самою природою, так і діяльністю людей, причому останній чинник проявляється все відчутніше.
За таких умов стає очевидною життєва необхідність вирішення завдань оптимізації природокористування, оздоровлення і збереження довкілля. Потрібна розробка дієвої державної політики у сфері використання природних ресурсів, екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища. У зв’язку з цим зростає потреба істотної перебудови екологічної статистики, яка формує, аналізує та оприлюднює інформацію з цих важливих питань, слугує інформаційною базою для підготовки і прийняття науково обґрунтованих екологічних рішень. Водночас, вона є важливою та ефективною ланкою сучасних методів управління в умовах переходу до сталого соціально-економічного розвитку, продекларованого на Конференції ООН з питань навколишнього природного середовища (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) та підтвердженого на Всесвітньому самміті в Йоганнесбурзі (2002 р.) і п’ятій Всеєвропейській конференції Міністрів охорони навколишнього середовища “Довкілля для Європи” (Київ, 2003 р.).
Таким чином, вирішення завдань розроблення та вдосконалення методологічних засад екологічної статистики, апробації та впровадження нових підходів у практику державних статистичних спостережень стає дедалі актуальнішими. Це дозволить здійснювати статистичне вивчення факторів зростання ефективності ресурсокористування, забезпечення екологічної безпеки, розробляти фінансово-економічні механізми регулювання природокористування з використання міжнародного досвіду та урахуванням сучасних реалій світової еколого-збалансованої економіки. Необхідність створення методології статистичних досліджень з цієї проблематики зумовила вибір теми, структурну будову дисертації, визначили її наукове і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНОЇ СТАТИСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок