Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КУЛЬТУРНОГО ЯЧМЕНЮ (HORDEUM VULGARE L.) ЗА АЛЬТЕРНАТИВНИМИ БІОХІМІЧНИМИ ОЗНАКАМИ

ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КУЛЬТУРНОГО ЯЧМЕНЮ (HORDEUM VULGARE L.) ЗА АЛЬТЕРНАТИВНИМИ БІОХІМІЧНИМИ ОЗНАКАМИ

Назва:
ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КУЛЬТУРНОГО ЯЧМЕНЮ (HORDEUM VULGARE L.) ЗА АЛЬТЕРНАТИВНИМИ БІОХІМІЧНИМИ ОЗНАКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
ЧАПЛЯ Андрій Євгенович
УДК 575.174.015.3:312.32:633.16
ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ
КУЛЬТУРНОГО ЯЧМЕНЮ (HORDEUM VULGARE L.) ЗА
АЛЬТЕРНАТИВНИМИ БІОХІМІЧНИМИ ОЗНАКАМИ
03.00.15 – генетика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі генетичних основ селекції Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН і в лабораторії селекції сільськогосподарських культур Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук,
Нецвєтаєв Володимир Павлович,
Бєлгородський науково-дослідний інститут сільського господарства РАСГН, завідувач відділу селекції і насінництва
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
Парій Федір Микитович,
Інститут цукрових буряків УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії селекції цукрових буряків;
кандидат біологічних наук,
Антонюк Максим Зиновійович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри біології
Провідна установа: | Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова
Захист відбудеться “_26_” _жовтня_ 2006 р. о _1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано “____” _вересня_ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.А. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До сучасних проблем генетики і селекції ячменю належать покращення його пивоварних властивостей, кормової цінності та продуктивності. Пивоварна якість ячменю – комплекс ознак, що пов’язані з вмістом і властивостями білку, крохмалю, рівнем екстрактивності зерна та рядом інших показників. Труднощі селекції сільськогосподарських рослин за цими господарсько цінними ознаками пов’язані з їх складним генетичним контролем, а також значним впливом на їх прояв умов вирощування. Це ускладнює підбір батьківських пар і відбір перспективних генотипів у гібридних комбінаціях. Одним з підходів, що дозволяє забезпечити успішне вирішення цих проблем є використання поліморфних систем білків та ізоферментів як маркерів цінних ознак у селекції, і який здатний значно прискорити отримання перспективних форм рослин (Созинов А.А., ).
Дослідженння поліморфізму білків дозволяє розробити методи ідентифікації генотипів. Найбільш широкого використання для генетичного маркування ячменю набули кластери генів гордеїнів – спирторозчинних запасних білків зерна. Генетичний контроль і поліморфізм гордеїнів достатньо вивчені (Созинов А.А. и др., ; Поморцев А.А. и др., , 1994). Показано можли-вості використання гордеїнів як маркерів господарсько цінних кількісних ознак (Jensen J. et., 1980; Нецветаев В.П. и др., ; Нецветаев В.П. и Поморцев А.А., 1989). Описано використання поліморфізму кореневої супероксиддисмутази (локус Sodдля підвищення продуктивності ячменю на грунтах з низькою кислотністю, та селекції на по сухостійкість (Лінчевський А.А., 1996).
Разом з тим, залишились нерозв’язаними окремі проблеми генетичного контролю кількісних ознак, характеру їх успадкування, а також вивчення впливу кліматичних факторів на рівень прояву тих з них, що визначають продуктивність та пивоварну цінність ячменю. Зокрема, поки-що недостатньо повними є дані щодо маркерів цих ознак серед поліморфних локусів білків та ізоферментів і можливостей їх практичного використання в селекції. Не завжди вдається ідентифікувати деякі алелі гордеїнкодуючих локусів у випадку розділення білків у трубках в крохмальному гелі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КУЛЬТУРНОГО ЯЧМЕНЮ (HORDEUM VULGARE L.) ЗА АЛЬТЕРНАТИВНИМИ БІОХІМІЧНИМИ ОЗНАКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок