Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Основні ХВОРОБИ ЦИБУЛІ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД НИХ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Основні ХВОРОБИ ЦИБУЛІ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД НИХ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
Основні ХВОРОБИ ЦИБУЛІ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД НИХ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мельничук Федір Степанович
УДК 632.7 : 635.3
Основні ХВОРОБИ ЦИБУЛІ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД НИХ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.11 – фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі державних випробувань та технологій застосування пестицидів Інституту захисту рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Чабан Василь Сидорович, пенсіонер
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Положенець Віктор Михайлович,
Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри селекції і фітомедицини
кандидат сільськогосподарських наук
Запольська Наталія Миколаївна,
Інститут цукрових буряків УААН, старший науковий співробітник лабораторії захисту цукрових буряків від шкідників та хвороб
 
Провідна установа - Харківський національний аграрний університет імені В.В.Докучаєва, кафедра фітопатології, Міністерство аграрної політики України, м. Харків.
Захист відбудеться „23” травня 2003 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному універ-ситеті за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус №4, к.41.
Автореферат розісланий „21” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цибуля широко використовується в харчуванні людини. Вона є джерелом поповнення організму вітамінами та ефірними маслами. В Україні ця культура займає понад 61,0 тис. га. В основі товарного виробництва лежить використання продуктивних сортів та якісного насіння. Термін зберігання цибулі короткий, а тому немає потреби створювати значні страхові запаси її на випадок непередбачуваних ситуацій. Однією з причин недобору урожаю цибулі в більшості регіонів України є ураження її хворобами. Найбільш поширеною і небезпечною є пероноспороз. Ця хвороба проявляється у вигляді епіфітотій один раз в 3-4 роки. Крім того, збудник Peronospora destructor різко знижує посівні якості насіння, товарність та лежкість цибулин. Останніми роками в Україні шкодочинність пероноспорозу, фузаріозу, шийкової гнилі та гнилі денця, бактеріальних і вірусних хвороб значно зросла, що пояснюється сприятливими погодними умовами, вирощуванням нестійких сортів з низьким рівнем насінних якостей та недотриманням заходів захисту проти збудників шкідливих мікроорганізмів.
Втрати урожаю насіння від пероноспорозу можуть досягати до 100 %; фузаріозного в’янення до 30 %; бактеріозу до 40 % (Пересыпкин и др., 1991). Тому в загальній системі заходів, спрямованих на отримання високих врожаїв насіння цибулі важливе місце займає хімічний захист від хвороб в комплексі з іншими заходами, що підтверджує актуальність проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках державної науково-технічної програми “Захист рослин” завдання 05 “Сформувати асортимент нових пестицидів, розробити та удосконалити технологію їх застосування”, номер державної реєстрації 0197U012336 Інституту захисту рослин УААН.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було вивчення етіології хвороб цибулі під час вегетації рослин і зберігання цибулин в у мовах Лісостепу України та удосконалення заходів захисту цієї культури від збудників хвороб грибного і бактеріального походження.
Для досягнення поставленої мети вирішували такі завдання:
- встановлення поширення і шкодочинності збудників хвороб садивного матеріалу під час зберігання;
- вивчення біологічних особливостей розвитку хвороб цибулі в лісостеповій зоні України;
- оцінка районованих сортів цибулі на стійкість до хвороб;
- удосконалення заходів захисту цибулі від хвороб грибного та бактеріального походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Основні ХВОРОБИ ЦИБУЛІ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД НИХ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок