Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕНСОРИ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ДОВКІЛЛЯ НА ОСНОВІ ПРОВІДНИХ ПОЛІМЕРІВ

СЕНСОРИ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ДОВКІЛЛЯ НА ОСНОВІ ПРОВІДНИХ ПОЛІМЕРІВ

Назва:
СЕНСОРИ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ДОВКІЛЛЯ НА ОСНОВІ ПРОВІДНИХ ПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
КРЕМЕР ІРИНА ПЕТРІВНА
УДК 621.382
СЕНСОРИ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ДОВКІЛЛЯ НА ОСНОВІ ПРОВІДНИХ ПОЛІМЕРІВ
05.27.01 – твердотільна електроніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – |
доктор технічних наук, професор
ГОТРА Зенон Юрійович,
завідувач кафедри “Електронні прилади”
Національного університету „Львівська політехніка”
Офіційні опоненти – |
доктор технічних наук, професор
ОСАДЧУК Володимир Степанович,
завідувач кафедри “Електроніка”
Вінницького Національного технічного університету
 
доктор технічних наук, професор
МАТВІЙКІВ Михайло Дмитрович,
професор кафедри “Електронні засоби інформаційно-комп’ютерних технологій” Національного університету „Львівська політехніка”
Провідна установа – | Науково-виробниче об’єднання „Карат” Міністерства промислової політики України (м.Львів)
Захист відбудеться 27 лютого 2007 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.12 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул.С.Бандери, 12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул.Професорська, 1).
Автореферат розісланий ” 26 ” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.ф.-м.н. Заячук Д.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із перспективних напрямків електронної техніки є сенсори фізичних величин, які створюються на основі мікроелектронної технології: напівпровідникової, тонко- та товстоплівкової. В основу їх роботи покладено електрофізичні, електрооптичні, механічні та теплові ефекти в твердих тілах, напівпровідниках, оптично активних матеріалах і т.п. Розроблено нові структури, в яких поєднано твердотільну електроніку з елементами та пристроями волоконної оптики. Для контролю інформативних показників довкілля, а саме, водневого покажчика середовища (рН) та концентрації аміаку (NH3) застосовують, як правило, напівпровідникові чи хімічні сенсори. Для створення нових мікроелектронних сенсорів розробляють і досліджують гетероструктури в яких поєднані системи напівпровідник – оптично активний елемент із застосуванням світловодної техніки. Розвиток сенсорів цього типу базується на розробці нових матеріалів, які характеризуються високою чутливістю до хімічних сполук, селективністю, стабільністю, завадостійкістю, що не призводить до довільних флуктуацій сенсорного сигналу внаслідок зміни метеорологічних умов, низькою собівартістю та створенні на їх основі нових сенсорів. Останні досягнення в технології отримання електропровідних полімерів, а також вивчення їх сенсорних властивостей (окисно-відновна активність, чутливість до дії газів та рідин) створюють передумови формування на їх основі тонких полімерних плівок, що виконують функцію чутливого елемента в сенсорному пристрої.
На сьогодні для створення таких сенсорів досліджено гетеросистеми типу оптично прозорий напівпровідник – провідний полімер, який формується хімічним методом. Однак вони не забезпечують відтворюваності функціональних шарів з необхідними параметрами по чутливості, адгезії та рівномірності. Крім цього, технологічно складно створювати ці плівки на елементах волоконної оптики.
Наші пошукові дослідження показали, що одним із перспективних напрямків сенсорної техніки довкілля є створення на основі провідних полімерів тонких, чутливих до рН, NH3 плівок методом термічного осадження на напівпровідниках та оптичному волокні і розробка на їх основі гетероструктур для мікроелектронних сенсорних пристроїв, що є актуальною задачею. Для цього нами поставлена мета дослідити, модифікувати існуючі та створити нові сенсорні структури з застосуванням гетероструктур системи оптично прозорий напівпровідник – провідний полімер та волоконний світловод – провідний полімер для сенсорів рН, NH3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕНСОРИ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ДОВКІЛЛЯ НА ОСНОВІ ПРОВІДНИХ ПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок