Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система фінансування охорони здоров’я: конкурентні та соціальні критерії розвитку

Система фінансування охорони здоров’я: конкурентні та соціальні критерії розвитку

Назва:
Система фінансування охорони здоров’я: конкурентні та соціальні критерії розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
„КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Вадима Гетьмана”
МАЛІК Євгенія Олександрівна
УДК 336.5:364.69
Система фінансування охорони здоров’я: конкурентні
та соціальні критерії розвитку
Спеціальність 08.00.08.- Гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Гапонюк Микола Анатолійович,
ДВНЗ „Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана”
Міністерства освіти і науки України,
заступник завідувача кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Полозенко Дмитро Васильович,
Науково-дослідний фінансовий інститут
Міністерства фінансів України,
завідувач відділення державної політики
у сфері видатків бюджету
кандидат економічних наук, доцент
Ляшенко Юрій Іванович,
Національний університет державної
податкової служби України,
професор кафедри фінансів
Захист відбудеться „__23___” листопада 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Державного вищого навчального закладу „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Державного вищого навчального закладу „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113 м. Київ, вул. Дегтярівська 49г, ауд. 601.
Автореферат розісланий „__23__” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Складовими фінансової системи України є державні фінанси, фінансовий ринок, страхування, фінанси суб’єктів господарювання, що мають злагоджено функціонувати і забезпечувати реалізацію завдань фінансової політики. При цьому особливо важливим є наявність у державі єдиної обґрунтованої та виваженої фінансової стратегії та тактики, що забезпечать фінансовий вплив на темпи соціально-економічного розвитку, трансформаційні процеси, що відбуваються у фінансовій системі України, впливають і на систему фінансування охорони здоров’я.
У процесі трансформації та стабілізації фінансово-економічного устрою держави є необхідним забезпечення відтворення здоров’я індивіда та всього суспільства. Здоров’я нації є показником загального успіху соціально-економічної політики будь-якої держави та основним фактором прогресу цивілізації. Вітчизняна система охорони здоров’я, згідно з сучасними світовими тенденціями та вимогами соціальної ринкової економіки до якості життєдіяльності особи, має бути адекватна сучасним вимогам, що є стратегічним завданням її розвитку.
Розбалансованість існуючої моделі української системи охорони здоров'я і перехід держави до ринкових відносин поглиблюють деструктивні процеси в медицині. Для цього є багато об'єктивних причин: недосконалість законодавчої і нормативної бази, брак фінансових коштів, технологічне відставання від світових медичних стандартів, велика чисельність окремих ресурсних компонентів (кадри, ліжко-місця, мережа лікувально-профілактичних установ та ін.), а також їх нераціональне використання. Вказані причини і чинники все ж таки другорядні, тобто мають наслідковий характер. Гносеологічні корені кризи галузі криються в неадекватності організаційної моделі і схем управління в охороні здоров'я, що сформувалися в умовах планової економіки.
Недостатня розробленість нормативно-теоретичних і практичних положень щодо фінансового забезпечення системи охорони здоров'я, відсутність цілісної науково обґрунтованої концепції ефективного формування і використання фінансових ресурсів у цій галузі, зумовлюють потребу в ґрунтовних дослідженнях складних проблем фінансування медицини, включаючи управління її фінансовими ресурсами, та вимагають наукового осмислення і практичного вирішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Система фінансування охорони здоров’я: конкурентні та соціальні критерії розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок