Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Окиснення циклогексану в присутності поверхнево-активних РЕЧОВИН

Окиснення циклогексану в присутності поверхнево-активних РЕЧОВИН

Назва:
Окиснення циклогексану в присутності поверхнево-активних РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
І В А Щ У К
О л е к с а н д р С е р г і й о в и ч
УДК 661.715.56:66.094.3.097
Окиснення циклогексану в присутності
поверхнево-активних РЕЧОВИН
05.17.04 – технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Л ь в і в – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор технічних наук, доцент
Реутський Віктор Володимирович
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри технології органічних продуктів
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Старчевський Володимир Людвікович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри загальної хімії
кандидат технічних наук, доцент
Кравченко Інна Василівна
Сєвєродонецький технологічний інститут Східноукраїнського національного університету
імені Володимира Даля,
доцент кафедри технології неорганічних речовин та екології
Захист відбудеться 19 жовтня 2007 р. о 13 00 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12, VIII н. к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано “ 14 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07, к.т.н., доцент Дзіняк Б.О.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У промисловості широко використовується гомогенно-каталітичне рідиннофазне окиснення циклогексану (ЦГ) до циклогексанолу (ЦОЛ) і циклогексанону (ЦОН), які використовують як вихідні речовини для синтезу поліамідних волокон – найлону і капрону.
Процеси рідиннофазного окиснення вуглеводнів молекулярним киснем характеризуються відносно невисокою селективністю за цільовими продуктами та низькою конверсією. При подальшому збільшенні конверсії вуглеводню відбувається різке зниження селективності внаслідок нагромадження в оксидаті побічних продуктів, насамперед кислот і естерів. Низький показник конверсії зумовлює значні енергетичні витрати на рециркуляцію непрореагованого вуглеводню. Все це зумовлює актуальність створення нових ефективних каталітичних систем, які дозволять покращити селективність і збільшити конверсію вихідного вуглеводню.
Одним з напрямків вдосконалення існуючих гомогенних каталізаторів є використання модифікаторів різної природи, що дозволяє покращити техніко-економічні показники процесів рідиннофазного окиснення. Проте існуючої бази даних експериментальних досліджень недостатньо для визначення механізму дії цих добавок та прогнозування їх впливу при використанні у різних хімічних процесах. Окрім того, існуючі складні каталітичні системи для окиснення циклогексану є нестабільними і проявляють активність в розвиненому процесі окиснення, тому їх використання у промисловості є недостатньо ефективним.
Таким чином, проблематика створення нових високоселективних каталітичних систем на основі солей металів змінної валентності (МЗВ), модифікованих різними сполуками, для процесу окиснення циклогексану залишається актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планом НДР кафедри технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка” за темами “Наукові основи створення каталітичних та ініціюючих систем для процесів синтезу та використання спиртів С1 – С6” (ДБ/”Краун”, номер державної реєстрації 0102U001187, 2002 – 2003 рр.), “Наукові основи рідиннофазних процесів синтезу і використання спиртів С4 – С6” (ДБ/”Карен”, номер державної реєстрації 0104U002285, 2004 – 2005 рр.) та “Дослідження механізмів дії складних каталітичних систем в процесах синтезу та перетворення спиртів” (ДБ/ПСП, номер державної реєстрації 0106U000264, 2006 р.).
Мета роботи – розробка нових високоефективних селективних каталітичних систем на основі органічної солі кобальту та нейоногенних поверхнево-активних сполук для процесу рiдиннофазного окиснення циклогексану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Окиснення циклогексану в присутності поверхнево-активних РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок