Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 10

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Підкреслено, що забезпечення національної конкурентоспроможності, її української моделі базується на ідеях стимулювання ефективності виробництва. Першочергове значення в цій справі має формування національних нагромаджень та їх конвертація у виробничі нагромадження. На старті ринкових перетворень норма чистих заощаджень була досить високою, але внаслідок економічних причин вона стрімко падала, аж до 0,18 % ВВП у 1994 році. З початком економічного зростання цей показник почав збільшуватись, досягши 4,9 % у 2000 р. Світовий досвід свідчить, що для стимулювання національної конкурентоспроможності норма чистих нагромадження повинна становити не менше 7–8 % ВВП, а виходячи з реального стану економіки України ця норма має бути ще вищою.
Розв'язання проблем конкурентності української економіки вимагає проведення цілісної та збалансованої інвестиційної політики. Вона включає декілька критично необхідних компонентів:–
фіксоване зростання капіталовкладень із середнім темпом не нижчим ніж 9–10 % на рік;–
структурний інвестиційний маневр на користь секторів, здатних забезпечити конкурентоспроможність української економіки в світовому господарстві;–
інвестиційна підтримка низки ключових секторів, які не мають необхідного інвестиційного потенціалу (зокрема, сільського господарства);–
підвищення норми нагромадження основного капіталу до 25–30 % ВВП.
Найбільш складним та нерозв'язаним питанням стимулювання інвестиційної активності є суперечливість державної амортизаційної політики. В останні роки близько половини суми амортизаційних відрахувань використовуються не за прямим призначенням. Внаслідок некерованості процесу формування амортизаційних відрахувань та діючих положень Закону Ук-раїни "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22 травня 1997 р. №283/97–ВР, у більшості галузей економіки абсолютні розміри амортизацій-них відрахувань скоротилися, що підривало інвестиційну діяльність та кон-курентність українських виробників. Нагальним є прийняття нового більш досконалого закону про амортизацію, що забезпечував би просте відтворення основних фондів.
Національна конкурентоспроможність великою мірою визначається інституційними факторами. Інститут виступає способом узгодження частини та цілого, але таким чином, що кожна частина (група) має риси системи та організаційну самостійність, яка не пов'язана обов'язковою адміністративною підпорядкованістю і самостійно забезпечує господарювання та відтворення продукту.
Без такого роду інститутів національна економіка не здатна до саморозвитку, переходу на траєкторію економічного зростання. В світовій економіці діє приблизно 20 тисяч великих фірм, з них 500 забезпечують умови глобальної конкуренції. Серед них 200 американських, понад 100 європейських, 2 - російських і немає жодної української.
В сучасному інституціалізмі центральними категоріями є корпорація та трансакційні витрати. Ці витрати пов'язані із здійсненням ділових операцій, що визначають ефективність економічної системи в цілому, а звідси – її конкурентоспроможність. В західних країнах трансакційні витрати, пов'язані з просуванням товарів на ринках (банківські та фінансові послуги, страхування, оптова та роздрібна торгівля), поглинають до 45 % чистого національного продукту (національного доходу) і зросли у XX столітті на 20 процентних пунктів.
В українській економіці процеси руйнування старої інституційної структури та відбудови нової виявилися значно розірваними в часі. За експертними оцінками трансакційні витрати зросли в різних галузях з 10-20 до 30-50 відсотків від рівня цін кінцевого споживання. Склався структурно незбалансований ринок трансакційних послуг, а саме "перегрітий" ринок примітивних послуг та деградуючий – складних. Одне з центральних завдань конкурентної політики полягає у формуванні системи великих, конкуруючих поміж собою стратегічних посередників.
ВИСНОВКИ
У дисертації обґрунтовано теоретичні узагальнення і визначено заходи, реалізація яких сприятиме підвищенню ефективності економічних важелів посилення конкурентоспроможності економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок