Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 6

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В той же час слід всебічно розвивати виробничу інтеграцію в межах СНД для збереження на новий технологічній основі ряду життєво важливих галузей української економіки, зокрема нафтопереробки, металургії, випуску мінеральних добрив, хімічних волокон, кораблебудування тощо.
Конкурентоспроможність економіки не вичерпується, як іноді вважають, тільки наявністю природних ресурсів, капіталу, землі та інших факторів виробництва. Пануючі досі доктрини національних конкурентних переваг не в змозі пояснити феномен лідерства окремих держав у виробництві товарів та послуг, їх домінування на світових ринках. В сучасних умовах успіх пояснюється зрушеннями в сфері промислової модернізації, впровадженням інноваційної моделі розвитку.
Сьогодні роль конкуренції в світі зростає настільки, що промислова політика будь-якої держави, в тому числі й України, має трансформуватися в політику підвищення національної конкурентоспроможності. При цьому реалізація конкурентних переваг досягається, з одного боку, за рахунок врахування особливостей національних цінностей, культури, структури економіки, а з другого – пошуку відносно вільної ніші. Сегментація конкурентних виробництв забезпечує кінцевий результат, але таким чином, що це сприяє конкурентоспроможності всієї економіки. Провідна роль тут належить державі. Саме вона має створити відповідне середовище, в якому зароджуються й розвиваються конкурентні засади. До них, зокрема відноситься формування умов для найкращого використання факторів виробництва, передусім кваліфікованої робочої сили та створення відповідної інфраструктури. Окремі видатні досягнення України в галузі літакобудування, ракетної та військової техніки не можуть бути реалізовані саме через відсутність виробничої та торговельної інфраструктури. Потрібні також повноцінне інформаційне забезпечення, розгалужена мережа інвестиційних компаній, розвиток споріднених та підтримуючих галузей, система залучення іноземних інвестицій.
Проведений аналіз світового досвіду використання механізмів експорт-но-імпортного регулювання як засобу забезпечення конкурентоспроможності показав, що воно є ефективним коли держава не відгороджує національних виробників від зовнішньої конкуренції, а створює умови, які сприяють економічній модернізації та послідовному зростанню конкурентоспроможності.
Водночас, лібералізація імпорту в менш розвинутих країнах, які здійснюють структурні реформи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності національної економіки в галузях з підвищеним рівнем доданої вартості, об'єктивно повинна орієнтуватися на певний оптимальний рівень захисту, який може знижуватися лише по мірі того, як буде підвищуватися конкурентоспроможність національних виробників в процесі здійснення структурних реформ всередині країни.
Розвиток регулювання експорту та імпорту в Україні з початку 90-х рр. характеризувався відсутністю послідовності в підходах до організації регулювання експорту та імпорту, постійними коливаннями між орієнтацією на лібералізацію зовнішньоекономічних відносин та на захист національного ринку і національних виробників. Це призводило до нестійких умов господарювання і не давало українським виробникам сталих орієнтирів в їх стратегії нарощування конкурентоспроможності.
Політика захисту національного виробника в Україні є недостатньо ефек-тивною через поширення "тіньової економіки”, пасивний характер та-ко-го захисту, його здійснення без чітко сформульованих пріоритетів структур-ної політики, відсутність стимулів для нарощування імпорту високих тех-нологій, закупки ліцензій, ноу-хау для виробництва національних конку-рентноспроможних виробів, неефективність регулювання за допомогою стан-дартів, екологічних, санітарних та інших норм забезпечення безпеки споживання.
Під час створення ефективної системи експортно-імпортного регулювання слід керуватися наступними принциповими орієнтирами:–
поступовість і послідовність лібералізації зовнішньоекономічної діяль-ності з використанням на тимчасовій основі обмеженого захисту національних виробників в галузях і виробництвах, що складають структурні пріоритети;–
стимулювання розвитку ринкової інфраструктури, головним чином системи кредитування зовнішньоекономічних операцій, довгострокового кредитування проектів міжнародно конкурентноспроможних виробництв, страхування зовнішньоекономічних та інвестиційних ризиків, сучасної системи інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності;–
прийняття державної програми розвитку експортного потенціалу в тісному зв'язку з державною програмою структурної перебудови економіки, з орієнтацією на високотехнологічний розвиток і створення міжнародних конкурентних переваг;–
розробка і впровадження механізмів забезпечення присутності на пріоритетних для країни ринках і створення умов для більш успішного просування на нові зарубіжні ринки, створення умов для прискореного формування українських ТНК, здатних до глобальної конкуренції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок