Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 8

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
За цими показниками Україна була відкинута далеко назад у світових "табелях про ранги". та погіршення умов для інноваційного оновлення виробництва.
3) В роки з помірною девальвацією (1996, 1997, 2000) чутливість динаміки експорту виявилася досить високою: на 1 % девальвації приходилось 3–4 % зростання експорту. Динаміка імпорту була мало чутливою і обсяги його зростали всупереч девальваційному тиску. Отже, політика помірної девальвації виявилася найбільш ефективною.
Проаналізовано чинники, що гальмували позитивний вплив девальвації на конкурентоспроможність і динаміку експорту. Одна група цих чинників пов'язана з прийняттям в країнах-контрагентах значних обмежень щодо українського експорту (Росія, США, Канада та ін.), що в певній мірі могло бути спровоковано значною девальваційною "підтримкою" українського експорту. Друга група чинників пов'язана з неефективним використанням значних додаткових доходів, одержаних експортерами внаслідок девальвації (мова йде про десятки мільярдів гривень). Одна частина їх була спрямована на покриття додаткових витрат, пов'язаних з подорожчанням імпорту (і не тільки внаслідок девальвації); інша частина була використана на компенсацію втрат від скорочення експорту, компенсацію з бюджету ПДВ тощо. Решта доходів формувала прибуток експортерів, але й він не завжди спрямовувався на інноваційні витрати, передбачені на посилення якісної складової конкурентоспроможності експортної продукції.
На підставі проведеного аналізу та оцінки різних точок зору відносно подальшої спрямованості курсової політики в Україні обґрунтовано пропозицію щодо дотримання в найближчі перспективі політики стабілізації валютного курсу з періодичними короткостроковими відхиленнями у бік девальвації чи ревальвації з метою підтримання певного сектору економіки у разі, якщо держава не зможе цього зробити іншими заходами.
У третьому розділі "Інноваційні та інвестиційні складові забезпечення конкурентоспроможності" запропоновано засади удосконалення інноваційного та інвестиційного механізмів підвищення конкурентоспроможності української економіки.
Своєчасне освоєння нової високотехнологічної продукції, впровадження новітніх технологій забезпечує належний рівень національної безпеки, конкурентоспроможність як окремих підприємств, так і всієї економіки України та її місце у міжнародній кооперації. Між тим аналіз стану науково-технічної сфери та інноваційної діяльності промислових підприємств в Україні показав, що протягом 1991-2000 рр. спостерігалась яскраво виражена негативна динаміка майже усіх ключових показників. Відзначено, що поряд із сукупністю перешкод фінансового характеру, в наукових та інноваційних підприємствах дуже часто розпорошуються наявні ресурси через нераціональність стратегії і тактики управління, завдяки орієнтації на старі організаційні форми й структури, а також слабке управління фінансами та маркетингом.
Незважаючи на кризові явища, в країні ще не втрачені можливості інно-ваційного розвитку. Для посилення інноваційного механізму та підвищен-ня конкурентоспроможності національної економіки, запропоновано мо-дель інноваційно-портфельної реорганізації (ІПР), що являє собою рефор-му управління існуючого суб'єкта інноваційно-господарчої діяльності, спря-мовану на сполучення переваг малих інноваційних фірм і великих науко-во-виробничих підприємств у межах єдиного інноваційно-комерційного ком-плексу. Такий комплекс створюється на базі інноваційного холдингу і по-в'язаних з ним за допомогою акціонерної участі інноваційних венчурів. Ключовим моментом у зазначеній реформі є формування інноваційного портфеля холдингу, керованого за принципом контролю портфеля цінних паперів на умовах, встановлених власниками холдингу через уповноважених представників вищої ланки керівництва. Основною метою ІПР є оптимальне сполучення ресурсів, термінів і ризику сукупності інноваційних про-ектів структури, що реформується, та максимізація результатів інновацій-ної діяльності.
Характер основних організаційних змін під час проведення ІПР просте--жується на основі моделі реформування типової великої інноваційної струк-тури, із державною формою власності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок