Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Шнипко Олександр Сергійович
УДК 339.137.2
ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Даниленко Анатолій Іванович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу фінансово-кредитного
регулювання економіки.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук
Сіденко Володимир Романович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу стратегії міжнародної інтеграції,
кандидат економічних наук
Соколенко Станіслав Іванович,
ВАТ "Укрімпекс", голова правління.
 
Провідна установа Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ комплексних проблем виробництва (м. Київ).
Захист відбудеться "25" вересня 2002 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий "22" серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтернаціоналізація конкуренції, особливо у другій половині XX століття, зумовила підвищену увагу до неї вчених і практиків багатьох країн. Глибоке розуміння проблем міжнародної конкуренції допомагає розвинутим країнам своєчасно реагувати на технічні, економічні та інформаційні зміни, що відбуваються у світі, і своєчасно вживати заходи як на рівні окремих великих фірм, так і держави в цілому, забезпечуючи тим самим підтримання своїх конкурентних переваг.
Актуальність теми. Міністерства, відомства, підприємства України, дії яких регулювалися до початку 90-х років минулого століття з єдиного центру колишнього СРСР, певною мірою обходили проблеми конкуренції, оскільки вони вирішувалися централізовано на союзному рівні і конкретні рішення доводилися до республіканського рівня та окремих підприємств союзного підпорядкування у вигляді централізованих завдань. При цьому міжнародна торгівля велася, в основному, через всесоюзні спеціалізовані торговельні організації (типу "Техноекспорт") і підприємства України здійснювали, по суті, внутрішньодержавні поставки.
З одержанням незалежності перед Україною постали всі ті проблеми, над розв’язанням яких довгий час працювали економісти більшості країн світу. Саме відсутність вітчизняного досвіду у цій важливій сфері створила багато труднощів у митній політиці, оподаткуванні, підготовці міжнародних торговельних угод тощо.
Над проблемою конкурентоспроможності працювали такі відомі зарубіжні вчені, як Е. Вогель, Е. Ворнер, Р. Ербе, Д. Кісінг, П. Кругман, С. Ліндер, Д. Лейк, Д. Лодж, Р. Нельсон, Б. Олін, М. Портер, М. Познер, Д. Репкін, Д. Сакс, Дж. Стренд, Дж. Харт, Е. Хекшер та інші. Багато зробили для її вирішення російські та українські вчені – В. Андріанов, Я. Базилюк, О. Білорус, Б. Губський, В. Геєць, Ю. Куренков, Д. Лук'яненко, В. Монтієв, В. Маштабей, В. Попов, В. Сіденко, І. Спиридонов, С. Соколенко, Р. Фатхутдінов, А. Хоюнов та інші.
Не зважаючи на досить широкий спектр досліджень міжнародної конкурентоспроможності, багато питань стосовно посилення економічних важелів у цій сфері економіки України опрацьовані поки що недостатньо, що обумовлює актуальність вибраної теми дисертаційного дослідження, його мету та завдання, які необхідно вирішувати відповідно до вимог часу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках теми "Роль держави у здійсненні економічного зростання" (№ ДР 0199U004115) Інституту економічного прогнозування НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок