Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки

Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки

Назва:
Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,74 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УДК 343.9
ПОПОВИЧ Володимир Михайлович
Економіко-кримінологічна
теорія детінізації економіки
спеціальність: 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Академії державної податкової служби України.
Науковий консультант – доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України ЗАКАЛЮК Анатолій Петрович, Академія правових наук України, начальник Управління
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор ТУРКЕВИЧ Інна Костянтинівна, Академія адвокатури України, завідувач кафедри кримінального та адміністративного права;
доктор юридичних наук, професор ШАКУН Василь Іванович, Національна академія внутрішніх справ України, перший проректор;
доктор юридичних наук НАВРОЦЬКИЙ В'ячеслав Олександрович, Львівський національний університет ім. І. Франка, професор кафедри кримінального права і процесу.
Провідна установа –
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 27.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 при Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом'янська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом'янська, 1).
Автореферат розісланий 20.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Е. Д. Лук'янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні, як і в інших країнах світу, в умовах глобалізації стрімко зростають криміногенні складові тіньових економічних відносин.
Ситуація в нашій країні ускладнюється через прорахунки у податковій, кредитній, монетарній і зовнішньоекономічній політиці держави, інші недоліки, припущені в процесі соціально-економічних перетворень. У результаті тіньова економіка набула значних розмірів і за оцінкою Президента України, яка дана у Зверненні до Верховної Ради України в 2001 році, порівнялась з легальним економічним капіталооборотом.
Поряд з наведеними економічними та політичними макрорівневими чинниками тінізації економіки з'явились сприятливі технічні і технологічні умови здійснення транснаціональних тіньових фінансово-господарських операцій. Виникнення віртуальних магазинів, установ з надання розрахункових, конвертаційних та інших послуг, у тому числі й протиправного характеру, ускладнило контроль за грошовими і товарно-матеріальними потоками. Останнє у свою чергу сприяє активізації діяльності транснаціональних злочинних формувань, скоєнню широкомасштабних шахрайств, розповсюдженню ухилень від оподаткування, корупції, зростанню тіньового капіталообороту, тінізації національних і міжнародних економічних відносин, відтворенню їх криміногенних чинників.
До проблем протидії кримінальним проявам тіньової економіки в їх організованих формах, через відмивання доходів злочинного походження, ухилення від оподаткування, в латентній сфері цих злочинів, а також при вивченні інших кримінально-правових і кримінологічних проблем неодноразово зверталися ряд провідних вітчизняних вчених, зокрема Андрушко П.П., Бандурка А.М., Борисов В.І., Глушков В.А., Голіна В.В., Даньшин І.М., Джужа О.М., Закалюк А.П., Зеленецький В.С., Кальман О.Г., Кондратьєв Я.Ю., Коржанський М.І., Лихолоб В.Г., Матишевський П.С., Матусовський Г.А., Мельник М.І., Мельник П.В., Навроцький В.О., Панов М.І., Сташис В.В., Тацій В.Я., Туркевич І.К., Фесенко Е.В., Шакун В.І., Яценко С.С. Значний вклад у розробку концептуальних засад кримінально-правової протидії злочинним проявам у тіньовій сфері економіки внесли відомі вчені-правники Російської Федерації та інших країн СНД – Акутаєв Р.М., Бурлаков В.Н., Волженкін Б.В., Гуров О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок