Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Територіальні фактори розвитку зовнішньоекономічних зв’язків (на прикладі Закарпатської області)

Територіальні фактори розвитку зовнішньоекономічних зв’язків (на прикладі Закарпатської області)

Назва:
Територіальні фактори розвитку зовнішньоекономічних зв’язків (на прикладі Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Жулканич Олександр Михайлович
УДК 339.9:332.1 (477.87)
Територіальні фактори розвитку
зовнішньоекономічних зв’язків
(на прикладі Закарпатської області)
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України Долішній Мар’ян Іванович
Інститут регіональних досліджень НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри “Міжнародна економіка”
кандидат економічних наук
Мікула Надія Анатоліївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
відділ проблем регіональної економіки м. Київ
Захист відбудеться 25 січня 2002 р. о 11 год. на засіданні вченої ради Д. 35. 154. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою:
290026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 25 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В. І. Жовтанецький


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Період 90-х років ХХ століття позначений докорінними змінами, що вже відбулися і нині відбуваються в країнах Східної і Центральної Європи, в тому числі й Україні, яка стала на шлях формування ринкової економіки. Молода суверенна держава з великими труднощами розбудовує свою економіку, проте інтеграція України в міжнародну економічну систему через різні форми господарювання і форми співробітництва із зарубіжними партнерами посилюється.
Особливе місце в переході країни до ринкової економіки, у прискоренні виходу її з економічної кризи належить зовнішньоекономічним зв’язкам. Нині зовнішньоекономічна діяльність формується і функціонує на рівнях: міждержавному, міжрегіональному, регіональному та на рівні підприємств, об’єднань, організацій, фізичних осіб.
Україна після проголошення незалежності в 1991 році досягла чимало щодо демонтування старої системи зовнішньоекономічної діяльності і впровадження нової проринкової. Практично усунуто кількісне обмеження експорту, режим імпорту став ліберальним, склалася нова модель зовнішньоекономічних зв’язків – виробничо-інвестиційна.
Активізувалися зовнішньоекономічні зв’язки на рівні регіонів, особливо в прикордонних територіях. Тому подальший розвиток зовнішньоекономічних зв’язків регіонів потребує визначити пріоритети і орієнтири відносин із зарубіжними партнерами на рівні господарської діяльності суб’єктів підприємництва суміжних територій, спільних підприємств і т.п.
Передумовами розвитку зовнішньоекономічної діяльності України є : освічене населення і висококваліфіковані кадри фахівців, компактна і добре освоєна територія, промисловий виробничий та природно-ресурсний потенціал, відлагоджений механізм багатовекторної зовнішньої політики.
Важливим є раціоналізація розміщення продуктивних сил прикордонних регіонів, використання переваг геополітичного і економіко-географічного розташування територій, формування розбудови і підвищення ефективності функціонування прикордонної інфраструктури, функціонування спеціальних (вільних) економічних зон та субрегіональних об’єднань, їх ролі в зовнішньоекономічній діяльності регіону і країни в цілому.
Названі та ряд інших питань активізації зовнішньоекономічної діяльності і розвитку прикордонних територій висвітлені в наукових працях вітчизняних вчених В.Г. Андрійчука, П.Ю.Бєлєнького, В.С.Будкіна, М.І.Долішнього, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Територіальні фактори розвитку зовнішньоекономічних зв’язків (на прикладі Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок