Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШКОДА ТЕТЯНА НИКОДИМІВНА
УДК 656.078.8:338.47 (043.3)
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Петровська Світлана володимирівна
Національний авіаційний університет,
доцент кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук,
ЖАВОРОНКОВА ГАЛИНА ВАСИЛІВНА
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри менеджменту організацій
кандидат економічних наук,
ТОФАНЧУК АНАТОЛІЙ ТИМОФІЙОВИЧ
Державіаслужба України,
начальник відділу управління державної власності
Провідна установа Київський національний економічний університет
ім. Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, кафедра стратегій підприємств, м. Київ
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корп. , ауд. 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1
Автореферат розісланий “21” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.В.Матвєєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
За останнє десятиріччя в авіаційному транспорті України відбулися суттєві зміни. Якщо раніше це був повністю державний сектор і повітряний транспорт розглядався як вид громадської послуги, то зараз держава грає швидше роль посередника в ринково орієнтованому транспортному секторі і контролює дотримання правил, в тому числі встановлених міжнародними регулюючими організаціями.
Динамічне зростання попиту на ринку авіаперевезень свідчить, перш за все, про позитивні зміни останніх років в економіці країни, зростання купівельної спроможності населення, подальший розвиток ділових та культурних зв’язків.
В той же час наявні певні напрямки проблемних питань підвищення конкурентоспроможності вітчизняних авіапідприємств, що вже стали причиною уповільнення темпів зростання обсягів робіт та гальмують спроби авіатранспортної галузі України до повноправного членства у JAA (Joint Aviation Authorities – Об’єднані авіаційні власті). Зокрема, до таких проблемних питань можна віднести занадто поспішну лібералізацію ринку авіаперевезень в Україні і відсутність захисного механізму у вітчизняних авіаперевізників.
Тому виникла необхідність у формуванні стратегії підвищення конкурентоспроможності сучасного авіапідприємства.
Питання конкурентоспроможності підприємства, підходи до класифікації конкурентних переваг і стратегій конкурентоспроможності підприємства, рекомендації щодо відбору адекватних конкретним ринковим умовам різновидів конкурентних стратегій тощо, висвітлюються у працях багатьох зарубіжних і вітчизняних вчених: Ж.-Ж.Ламбена, М.Портера, Ф.Котлера, Р.Уотермена, І.Ансоффа, Б.Карлофа, Р.Майлза, С.Сноу, Г.Пірсона, О.Вокера, Х.Бойда, Дж.Ляроша, Г.Л.Азоєва, А.П.Челенкова, Р.А.Фатхутдінова, С.Г.Свєтунькова, Ю.Б.Іванова, О.Б.Чернеги, Г.М.Скударя, А.Ю.Юданова, А.П.Градова, М.І.Книша, Н.В.Куденко, А.П.Наливайка, В.І.Гончарова, П.С.Зав’ялова, Б.М.Курганської, Л.М.Кононової, Н.А.Дробітько, В.Ф.Оберемчук та ін. В цілому, вважається, що категорія „конкурентоспроможність фірми” відображає просто відмінності розвитку даної фірми від розвитку конкурентних фірм.
Однак, на нашу думку, в основі своїй ця категорія повинно мати більш глибоке підґрунтя – здатність фірми реалізувати свій потенціал краще за конкурентів, оскільки саме реалізація потенціалу і є метою розвитку підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок