Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ З ПИТАНЬ КОЛОНІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В АФРИЦІ (1881-1899 рр.)

ПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ З ПИТАНЬ КОЛОНІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В АФРИЦІ (1881-1899 рр.)

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ З ПИТАНЬ КОЛОНІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В АФРИЦІ (1881-1899 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ВАЛЮХ ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 325.3 3 “1881/1899”
ПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ З ПИТАНЬ
КОЛОНІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В АФРИЦІ (1881-1899 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ТРОЯН Сергій Станіславович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДЬОМІН Олег Борисович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечнікова,
професор кафедри нової та новітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
САХНОВСЬКИЙ Євгеній Васильович,
Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича, доцент кафедри
історії нового та новітнього часу
Захист відбудеться 25 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка (14000, м. Чернігів, Проспект Миру, 13, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка (14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53).
Автореферат розісланий “21” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент А.М.Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кінець ХІХ ст. характеризується проведенням цілеспрямованої та активної експансіоністської політики такими великими європейськими державами як Англія, Франція та Німеччина. Намагаючись захопити нові території в Африці, Велика Британія наштовхнулася на подібні прагнення двох інших держав. У цих умовах англо-французькі та англо-німецькі протиріччя на африканському континенті привернули пильну увагу англійських політичних діячів, преси та громадськості. Від реакції уряду Англії на експансіоністські дії Франції та Німеччини значною мірою залежала стабільність у відносинах між цими європейськими державами. Тому актуальним є дослідження взаємовпливу урядової політики та суспільної думки Великої Британії на прийняття важливих стратегічних рішень стосовно англо-французького та англо-німецького колоніального протистояння в Африці. Вивчення позиції преси стосовно французької та німецької колоніальної експансії в Африці є також досить актуальним, оскільки вона була не лише джерелом інформації (чи дезінформації), але й засобом впливу зацікавлених у експансії впливових кіл Англії на британський уряд та громадську думку.
До того ж, дослідження англо-французької та англо-німецької боротьби за африканські території дозволяє прослідкувати еволюцію зовнішньополітичної стратегії Лондона в цьому регіоні. Аналіз конкретного матеріалу, який характеризує виникнення і розвиток англо-німецьких суперечностей у роки, що передували Першій світовій війні, дає можливість докладніше розглянути одну з причин її виникнення.
Нарешті, вивчення ідеології та практики імперської політики Великої Британії, її змагань з іншими державами за ринки збуту та системи транспортних комунікацій дозволяє краще зрозуміти політику великих європейських держав на сучасному етапі.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане в межах комплексної наукової теми кафедри політичних наук “Порівняльний аналіз політичних процесів, структур та систем України та світу” (Державний реєстраційний номер – 01070010965 від 26 листопада 2007 р.).
Метою дисертаційної роботи є комплексний аналіз поглядів різних політичних кіл британського суспільства стосовно основних проблем колоніальної політики в Африці впродовж 1881-1899 рр.
Досягнення вказаної мети передбачає вирішення наступних завдань:
-
з’ясувати стан наукової розробки проблеми в історіографії та схарактеризувати джерельну базу дослідження;
-
простежити процес територіально-політичного становлення Британської імперії та розкрити основні положення англійської імперської ідеології;
-
схарактеризувати політику ліберального та консервативного урядів щодо різних аспектів колоніального протистояння з Францією та Німеччиною на африканському континенті;
-
визначити позицію англійської громадськості стосовно експансіоністської політики Великої Британії в Африці;
-
розкрити взаємозалежність і взаємовплив позиції уряду, депутатів парламенту та громадськості Англії з приводу колоніальних суперечностей із Францією та Німеччиною на африканському континенті;
-
показати роль преси у формуванні та відображенні суспільної думки з питань політичної боротьби навколо проблем колоніальної політики Великої Британії в Африці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ З ПИТАНЬ КОЛОНІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В АФРИЦІ (1881-1899 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок