Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку

Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку

Назва:
Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Сумський державний університет
Шкарупа олена василівна
УДК 332.142.6:502.131.1(043.3)
Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку
Спеціальність 08.00.06 – економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Карінцева Олександра Іванівна,
Сумський державний університет, доцент кафедри економіки.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Хлобистов Євген Володимирович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу сталого розвитку та екологічної безпеки;
кандидат економічних наук, доцент
Лук’янихіна Олена Анатоліївна, Сумський державний університет, доцент кафедри управління.
 
Захист відбудеться “30” травня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-209.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “29” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Сабадаш 


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Усвідомлення світовою спільнотою необхідності рішучих дій в напряму покращання стану навколишнього середовища та перегляду основних підходів до процесу використання природних ресурсів відображено в матеріалах міжнародних конференцій, що відбулися у Страсбурзі (1990), Ріо-де-Жанейро (1992), Гельсінкі (1993), Йоганнесбурзі (2002) та ін. Вони визначили та активізували зміни пріоритетів економічного зростання для створення передумов сталого розвитку. На сучасному етапі економічних відносин в Україні також є значні протиріччя між розвитком економіки та станом довкілля, що спонукає до пошуку стратегічних змін в питаннях управління соціально-економічним розвитком країни з урахуванням екологічного фактору. Недосконалість на загальнодержавному та регіональному рівнях стратегії, механізмів та інструментів, спрямованих на досягнення збалансованості екологічних та соціально-економічних систем, гальмує процеси переходу до сталого розвитку.
Незважаючи на визнання принципів сталого розвитку, в Україні до цього часу законодавчо не затверджено концепцію та перелік критеріїв і індикаторів для оцінки еколого-економічних та соціальних систем з метою оптимізації процесів сталого розвитку. Це обумовлює необхідність розроблення інструментарію щодо оцінки екологічно безпечного, сталого розвитку держави та її регіонів, формування управлінських рішень, необхідних для реалізації його принципів.
Дослідженню проблем у сфері охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та досягнення цілей сталого розвитку присвячено багато наукових праць, зокрема, О.Ф. Балацького, Л.Г. Мельника, Б.М. Данилишина, І.К. Бистрякова, Є.В. Хлобистова, Б. В. Буркинського, О.О. Веклич, З.В. Герасимчук, Л.С. Гринів, Л.Г. Руденка, С.К. Харічкова, Н.В. Караєвої та інших. Однак низка питань, пов’язаних із реалізацією концепції сталого розвитку, проведенням діагностики екологічних та соціально-економічних систем, вибором методів та інструментів реалізації концепції сталого розвитку регіону, залишаються недостатньо вирішеними.
Необхідність успішного розв’язання теоретичних та практичних питань розроблення інструментарію для оцінки та прогнозування сталого розвитку регіону, акцентування на екологічній складовій цього процесу з метою формування ефективних господарських та управлінських рішень, необхідних для реалізації концепції сталого розвитку, обумовили актуальність теми дослідження і структурну побудову дисертаційної роботи, її наукове та практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок