Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СУЧАСНОЇ ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ В УКРАЇНІ

ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СУЧАСНОЇ ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СУЧАСНОЇ ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,02 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Добіжа Василь Валерійович
УДК: 329 (477)+172
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СУЧАСНОЇ
ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ В УКРАЇНІ
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Бабкіна Ольга Володимирівна
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Корнієнко Валерій Олександрович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри українознавства,
політології і права
кандидат політичних наук
Горбатенко Ірина Анатоліївна,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
Українсько-арабський інститут
міжнародних відносин ім. Аверроеса,
доцент кафедри політології
Захист відбудеться «13» червня 2008 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.12 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9
Автореферат розісланий «23» квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Крохмаль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми дослідження. Вся логіка сучасних політичних процесів, що відбуваються в Україні, а особливо процесів виборчих, невідворотно вимагає з’ясування того кола питань, які пов’язані з функціонуванням політично провідної суспільної верстви, за якою закріпилася назва «політична еліта».
Дослідження владної політичної еліти особливо актуальне й цінне в Україні, яка переживає перші етапи розвитку власних політичних інститутів, «дитячі хвороби» державотворення, що супроводжуються зміною політичних цінностей, новими надіями та розчаруваннями громадян України в ними ж обраній владі.
Актуальність визначається також тим фактом, що в радянському просторі проблема еліти не тільки залишалася на периферії соціогуманітарних досліджень, але поставала, передусім, в «негативному» забарвленні — лише як об’єкт наукової критики. Осмислення нової, унікальної української соціокультурної та духовної ситуації, в контексті якої своєрідно «ставиться під питання» класична спадщина взагалі та її модернізований дискурс про статус еліти зокрема, поглиблює також переконання в принциповій практичній значущості дискурсу про еліту: адже його теоретична артикуляція є водночас і способом формування самої еліти, з якою небезпідставно пов’язується поступ України в майбутнє.
Феномен політичної еліти як значимого суб’єкта сучасного соціального процесу є об’єктом досліджень політологів і розглядається ними в різних ракурсах.
Проблему еліт у політичній науці давно й всебічно розглядають різні автори. Ідеї політичного елітизму висловлювали ще Конфуцій, Платон, Н. Макіавеллі, Ф. Ніцше та інші.
У першій третині ХХ сторіччя розрізнені ідеї елітарності систематизували й узагальнили відомі соціологи Г. Моска та В. Парето, яких вважають засновниками науки елітології. Її основоположниками також вважають Р. Міхельса, Ж. Сореля, М. Вебера. Власне, вони зробили еліту предметом свого дослідження, дали їй визначення, розкрили структуру, закони її функціонування, визначили роль еліти в соціальній та політичній системі, вказали на закономірності зміни еліт.
Привертають увагу наукові праці російських фахівців, в яких уперше робиться спроба застосування західної елітології і політології до російських політичних реалій. Одночасно розпочалося систематичне вивчення ціннісних орієнтацій периферійних політичних і адміністративних еліт Росії. Це знайшло відображення в наукових розвідках В. Ануріна, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СУЧАСНОЇ ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок