Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності передавачарадіотехнічної системи оптичного діапазонудля зондування домішок атмосфери

Підвищення ефективності передавачарадіотехнічної системи оптичного діапазонудля зондування домішок атмосфери

Назва:
Підвищення ефективності передавачарадіотехнічної системи оптичного діапазонудля зондування домішок атмосфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський державний технічний
університет радіоелектроніки
Зарудний Олександр Андрійович
УДК 621.396.61
Підвищення ефективності передавача
радіотехнічної системи оптичного діапазону
для зондування домішок атмосфери
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Лагутін Михайло Федорович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри радіоелектронних пристроїв.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Доля Григорій Миколаєвич, Харківський військовий університет.
доктор фізико-математичних наук Дзюбенко Михайло Іванович, завідувач відділу квантової електроніки та нелінійної оптики, інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, м. Харків.
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет –ХАІ імені М.Є. Жуковського, кафедра авіаційно-космічних радіотехнічних систем, м. Харків.
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.052.03 у Харківському Державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ХТУРЕ : 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 27 ” лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Г.І. Чурюмов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У останні десятиліття швидко розвивається техніка дистанційних досліджень атмосфери лідарними методами, заснованими на взаємодії випромінювання оптичного діапазону з повітряним середовищем, що дозволяють зробити висновки про властивості атмосфери. Використання хвиль оптичного діапазону дає можливість створити малогабаритну приймально-передавальну апаратуру оптичного локатора в порівнянні з аналогічною радіотехнічною апаратурою, що важливо, наприклад, при створенні бортових лідарів.
Одним із найбільш перспективних методів дослідження верхньої атмосфери є лідар, що використовує ефект резонансного розсіювання випромінювання на атомах лужних металів і, зокрема, на атомах натрію. При цьому відкриваються принципово нові можливості визначення складу і динаміки верхніх прошарків атмосфери, у тому числі збуджених і заряджених компонент іоносфери. Останнє особливо важливо для дослідження аерономічних процесів, знання яких необхідно для побудови детальних моделей верхньої атмосфери. Незважаючи на те, що натрієвий прошарок атмосфери уже давно вивчається, інтерес до його досліджень не слабшає також і тому що він є відмінним трасером хвильових процесів. Атмосферні припливи, гравітаційні хвилі, а також вітрові поля істотно впливають на структуру цього прошарку. В області прикладної астрономії запропоновано використовувати лідарні системи на резонансній флуоресценції натрію (РФН) для створення штучних “коригувальних зірок”, що можуть використовуватися наземними адаптивними телескопами з метою компенсації деформацій хвильового фронту випромінювання, обумовлених атмосферною турбулентністю.
До моменту початку виконання даної роботи було очевидно, що в якості випромінювачів у передавачах резонансних лідарів найбільше перспективні генератори на барвниках із ламповим (немонохроматичним) накачуванням, що характеризуються великою енергією випромінювання в імпульсі в сполученні з можливістю плавної перестройки частоти випромінювання. У порівнянні з випромінювачами з когерентним накачуванням, що також використовуються у лідарах, генератори з ламповим збудженням при порівняних величинах середньої потужності випромінювання забезпечують перевагу в співвідношенні сигнал до шуму в умовах сильного фонового засвітлення. Проте практичному використанню в лідарних дослідженнях випромінювачів із немонохроматичним накачуванням на розчинах органічних сполук перешкоджав ряд невирішених проблем, пов'язаних із підвищенням їхньої енергетичної ефективності, спектральної і кутової яскравості випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підвищення ефективності передавачарадіотехнічної системи оптичного діапазонудля зондування домішок атмосфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок