Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем

Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем

Назва:
Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНІЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Романкевич Віталій Олексійович
УДК 621.325.5
Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем
Спеціальність - 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи
та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” на кафедрі спеціалізованих комп’ютерних систем
Науковий керивник: доктор технічних наук, професор
Тарасенко Володимир Петрович,
НТУУ “КПІ”, завідувач кафедрою СКС
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Тоценко Віталій Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАНУ,
завідувач відділом 106
кандидат технічних наук
Селігей Олександр Минович,
Український інститут промислової власності,
завідувач відділом електроніки, обчислювальної техніки та зв’язку
Провідна установа: Інститут проблем математичних машин і систем НАНУ, відділ 115
Захист відбудется “ 18 ” 06 2001 р. о 14:30 на засіданні спеціалізова-ної ради Д 26.002.02 у НТУУ “КПІ” (м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306)
Відзиви на автореферат у двох екземплярах, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 17 ” 05 2001 р.
Вчений секретар Орлова М.М.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена стрімким зростанням швидкості і об’ємів обробки інформації, а також складності апаратурних і програмних засобів, що здійснюють цю обробку, та високими вимогами до їх надійності. Ці в багатьох випадках суперечливі вимоги призводять до того, що сучасні великі системи обробки інформації проектуються багатопроцесорними, реконфігурованими і відмовостійкими. Відмовостійкі багатопроцесорні обчислювальні системи і системи керування отримують розповсюдження особливо в тих використаннях, де помилки в їх роботі пов’язані із значними втратами екологічного чи економічного характеру, або з людськими жертвами.
Розв’язанню головних задач організації відмовостійких багатопроцесорних систем (ВБС) – їх проектуванню та тестуванню – присвячено багато наукових робіт, щороку проводяться десятки конференцій. Враховуючи те, що при проектуванні ВБС використовуються різноманітні види надлишковості, можна зазначити, що iдентифікация стану модулів системи – складна і важлива задача. Найбільш загальний випадок – система без діагностичного ядра, тобто в системі відсутня завідомо дієздатна частина, та без суцільного дублювання модулів. Задача організації процесу діагностування частково розв’язана для різних моделей несправності і різних обмежень на діагностичний граф. Проте задачі оптимiзацiї цього процесу і визначення граничних можливостей становлять науковий інтерес.
Не менш важливою є задача визначення характеристик відмовостійких багатомодульних систем. Один із шляхів розв’язання цієї задачі пов’язаний з аналізом реакцій системи на певні відмови, з утворенням моделей, що адекватно відображають поведінку системи в потоці відмов. Відомо декілька таких моделей, проте їх використання на практиці призводить до неприпустимо великих втрат обчислювальних ресурсів.
Таким чином, розробка і дослідження методів і засобів, спрямованих на підвищення ефективності ВБС за рахунок визначення і оптимiзацiї їх параметрів є актуальною задачею, в тому числі для України, де розробка і експлуатація відмовостійких систем керування такими складними об’єктами, як літаки, космічні об’єкти, атомні станції та ін. вже має місце і передбачається в майбутньому.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Результати дисертаційної роботи були використані в НТУУ “Київський політехнічний iнстiтут” при виконанні держбюджетних тем: “Методи і засоби побудови відмовостійких багатопроцесорних систем обробки інформації (1994-1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок