Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ СТАТЕВИХ КЛІТИН ПІВНІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ СТАТЕВИХ КЛІТИН ПІВНІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ СТАТЕВИХ КЛІТИН ПІВНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
Дунаєва Ольга Вікторівна
УДК 636.52/.58.082.453:591.1
ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ
КРІОКОНСЕРВОВАНИХ СТАТЕВИХ КЛІТИН ПІВНІВ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
ХАРКІВ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії репродукції птиці Інституту птахівництва УААН
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН Сахацький Микола Іванович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
завідувач кафедри розведення
сільськогосподарських тварин
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор, академік УААН Осташко Федір Іванович, Інститут тваринництва УААН, головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Югай Костянтин Дмитрович, Харківська державна зооветеринарна академія Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри фізіології сільськогосподарських тварин
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фізіології людини і тварин, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться 07.12.2005 року о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.02 при Інституті тваринництва УААН за адресою: 62404, Харківська обл., Харківський р-н., п/в Кулиничі.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, Харківська обл., Харківський р-н., п/в Кулиничі.
Автореферат розісланий 07.11.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Проніна В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час у селекційно – племінній роботі, при збереженні генофонду рідкісних порід курей використовують декілька технологій низькотемпературної консервації сперми півнів, які забезпечують одержання заплідненості яєць на рівні 60-90% (Артеменко О.Б.,2002; Hammerstedt R.H. & al.,1992; Lake P.E.,1981; Schramm G.P.,1999; Sexton T.J.,1980). Але всі відомі технології мають суттєвий недолік, який полягає у низькому виході функціонально повноцінних сперміїв. Зазвичай, лише 30-50% сперміїв від їх загальної кількості зберігають здатність до запліднення після низькотемпературної консервації. Тому при використанні деконсервованої сперми півнів для одержання задовільних результатів за заплідненістю яєць потрібно вводити у статеві шляхи курей у 10-15 разів більше сперміїв, а також частіше (два рази на тиждень замість одного у 5-7 діб) проводити осіменіння (Каримов К.К.,1979; Курбатов и др.,1988; Lake P.E.,1986; Sexton T.J.,1981).
Удосконалення відомих технологій низькотемпературної консервації у напрямку підвищення виходу функціонально повноцінних клітин дає цілу низьку переваг. Головною з них, є можливість суттєвого збільшення кількості нащадків від видатних у селекційно – генетичному аспекті півнів, а також більш раціонального використання спермосховищ, зниженні витрат праці на проведення осіменіння.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні положення дисертації розроблені в лабораторії репродукції птиці Інституту птахівництва УААН при виконанні планових досліджень на 2001 – 2005 роки за темою: “Розробити нові та вдосконалити існуючи методи створення та збереження трансгенної птиці” (номер державної реєстрації 0104U004292).
Мета і завдання досліджень. Мета роботи полягала у підвищенні життєздатності кріоконсервованих сперміїв півнів шляхом удосконалення технології низькотемпературної консервації.
Для досягнення цієї мети необхідно було провести більш глибокі дослідження цитофізіологічних процесів, що відбуваються у спермі поза межами організму і при її технологічній обробці для тривалого зберігання. У зв’язку з цим на виконання були поставлені такі завдання:
1. Вивчити вплив дії кріопротекторів диметилформаміду, етиленгліколю, 1,2-пропандіолу, 2,3-бутандіолу, 2-метоксіетанолу, а також їх композицій при низькотемпературній консервації сперми півнів на перебіг цитофізіологічних процесів у сперміях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ КРІОКОНСЕРВОВАНИХ СТАТЕВИХ КЛІТИН ПІВНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок