Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КОРОПА В РИБНИЦЬКИХ СТАВАХ

ЕКОЛОГО-ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КОРОПА В РИБНИЦЬКИХ СТАВАХ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КОРОПА В РИБНИЦЬКИХ СТАВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЛОБОЙКО Юрій Васильович
УДК 639.3:371:575
ЕКОЛОГО-ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ
ПРИ ВИРОЩУВАННІ КОРОПА
В РИБНИЦЬКИХ СТАВАХ
06.02.03 - рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській державній академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Секретарюк Кім Васильович
завідувач кафедри паразитології та рибництва
Львівської державної академії ветеринарної
медицини ім. С.З.Гжицького
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Янович Вадим Георгійович
провідний науковий співробітник
Інституту рибного господарства УААН
кандидат сільськогосподарських наук
Дехтярьов Петро Андрійович
доцент факультету гідробіоресурсів і аквакультури Херсонського державного аграрного університету
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Т.Г.Шевченка, біологічний факультет.
Захист дисертації відбудеться 20 вересня 2002 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 в Інституті рибного господарства за адресою: 03680, м. Київ,
вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий 19 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук С.А.Кражан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На екологічний стан рибницьких господарств суттєво впливають якість води джерела водопостачання, а також інтенсифікаційні заходи, які застосовуються в рибництві. У ставах на протязі вегетаційного періоду накопичуються органічні речовини за рахунок відмирання водної рослинності та продуктів життєдіяльності риб. Корми та органічні добрива, які використовуються в рибництві, сприяють накопиченню в ставах органічних речовин та біогенних елементів (Шестерин А.А и др., 1980, 1990, Садыков О.Ф., Фирафонтов М., 1989; Нежиховский Р.В., 1990; Белоконь В.Н., Нахшина Е.П., 1990; Державин Л.М., 1990; Дмітрієва О.В., Колос О.М., 1993; Филь С.А., Дмитриева О.В., 1993; Гринжевський М.В., 1999).
Екологічні порушення умов навколишнього середовища призводять до накопичення в ньому мутагенів, що вимагає впровадження у рибницьких господарствах системи еколого-цитогенетичного моніторингу з метою контролю за генетичним вантажем у по-пуляції риб з урахуванням особливостей довкілля (Олексив И.Т., 1992; Анісімова І.Г. і ін., 1995; Бариляк І.Р., 1995; Mc.Mahon T., 2000).
Дослідження цитогенетичних показників у соматичних клітинах органів, гематологічних та біохімічних показників у крові риб є актуальними для оцінки забруднення водних екосистем та біомоніторингу стану і розвитку гід-робіонтів (Боровков В.А., 1997; Henderson А.R., Davies І.М., 2000; Jonsson G.S., 2000).
Вивчення цитогенетичних, гематологічних та біохімічних змін і порушень в орга-нізмі риб при дії різних екологічних чинників та встановлення певних “нормативів” мітотичної активності і хромосомного числа соматичних клітин органів та кількості мікроядер в еритроцитах крові коропа дозволить швидко і ефективно використовувати одержані дані для раннього виявлення негативних змін в органах та крові риб. Необхідність розширення і поглиблення вивчення вказаних питань була вра-хована при виконанні дисертаційної роботи.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом наукових досліджень при виконанні теми “Наукові основи еколого-паразитологічного моніторингу при вирощуванні коропа та розробка засобів лікування і профі-лактики паразитозів” на кафедрі паразитології та рибництва Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького (№ державної реєстрації 0101U008300).
Мета та завдання дослідження. Метою роботи було дослідження цитогенетичних, гематологічних та біохімічних показників у соматичних клітинах органів та крові різних вікових груп коропа (Cyprinus сarpio L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КОРОПА В РИБНИЦЬКИХ СТАВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок