Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (перша половина ХХ століття)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (перша половина ХХ століття)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (перша половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
МЕЛЬНИЧУК Леся Іванівна
УДК 371.214:91(477)
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ
ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(перша половина ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Корнєєв Віктор Петрович,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії географічної освіти.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Зеленська Любов Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра фізичної та економічної географії
кандидат педагогічних наук, доцент
Паламарчук Лариса Борисівна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б. Д. Грінченка,
кафедра природничо-математичних
дисциплін
Провідна установа – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова ,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "19" серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Безносюк
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми дослідження.
В умовах розбудови молодої української держави, з якою пов’язані перспективи економічного добробуту, подальше розгортання науково-технічного прогресу, інтеграція у світове співробітництво, об’єктивно зростає потреба в реформуванні шкільної географічної освіти. Перед викладанням шкільної географії життя ставить нові проблеми, які стосуються, перш за все, місця і ролі географії в сучасній середній школі, змісту і обсягу географічного матеріалу за роками навчання, форм, методів та засобів викладання географії.
Для визначення тенденцій і шляхів подальшого розвитку географічної освіти особливого значення набуває глибокий і всебічний аналіз досвіду минулого. Теоретичні і практичні здобутки наших попередників у пошуках удосконалення сучасної географічної освіти стали важливим джерелом збагачення її теорії і практики. Історичний підхід дав нам змогу розібратися в закономірностях поступового розвитку шкільної географічної освіти, простежити етапи цього розвитку.
Дисертаційна робота становить собою дослідження становлення і розвитку географічної освіти в Україні впродовж першої половини ХХ століття (1900-1950 рр.). За цей період шкільна географічна освіта пройшла довгий і нелегкий шлях свого реформування, суттєво змінилися її зміст і мета викладання, принципи і метод навчання.
Прогресивні зміни у викладанні шкільної географії значною мірою були обумовлені історичними подіями, що відбувалися в Україні. Вони спрямовували її розвиток то на піднесення, то на спад. Вивчення цих чинників, а також розвитку методичної думки і практичного шкільного викладання географії в минулому дало змогу виявити не тільки загальні тенденції до позитивних зрушень, але й прослідкувати характерні особливості цього процесу на окремих його етапах.
Біля витоків вивчення наукових засад шкільної географії (1900-1917 рр.) стояли такі відомі педагоги, методисти і культурно-освітні діячі, як Л. Весін , Е.Ю. Петрі , С.Ф. Русова , Я.І. Руднєв , Б.І. Срезнєвський, В.П.Нечаєв, Е. Лесгафт, С. Меч, А. Рогозинський, Д.М. Анучин , С.П. Аржанов, А. Соколов та інші.
Питання становлення шкільної географії і географічної освіти розглядалися в працях М.М. Баранського, В.П. Буданова, А.С. Баркова, О.А.Івановського, В.В. Кістяківського , О.О. Борзова, С.Л. Рудницького , О.Т. Діброви .
Теоретичні і методичні питання розвитку шкільної географічної освіти та вдосконалення викладання шкільної географії досліджувалися в працях О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (перша половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок