Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОН БЛИЗЬКОГО ТА СЕРЕДНЬОГО СХОДУ В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

РЕГІОН БЛИЗЬКОГО ТА СЕРЕДНЬОГО СХОДУ В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГІОН БЛИЗЬКОГО ТА СЕРЕДНЬОГО СХОДУ В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕТЮР РОМАН КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 327(477):[(5-15)+(612)+(620)]
РЕГІОН БЛИЗЬКОГО ТА СЕРЕДНЬОГО СХОДУ
В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Коппель Олена Арнольдівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Скороход Юрій Степанович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби
кандидат історичних наук
Пророченко Наталія Олександрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри мов і цивілізацій Близького та Середнього Сходу
Провідна установа: | Одеський національний університет імені І.І.Мечникова
Захист дисертації відбудеться “26” лютого 2007 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська 58, к. 10.
Автореферат розісланий “25” січня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Константинов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена важливим місцем регіону Близького та Середнього Сходу в сучасній системі міжнародних відносин. Це пояснюється як політичним, так і економічним і соціокультурним впливом регіону на міжнародну політику. З початку ХХ ст. увагу провідних держав світу привертають зосереджені на Близькому та Середньому Сході стратегічні запаси енергоресурсів. З розпадом СРСР і крахом біполярної системи міжнародних відносин, однак, не зникла проблема арабо-ізраїльського протистояння. Натомість ряд близькосхідних країн активізували політику спирання на власні сили для протидії супротивникам у регіоні та позарегіональному впливові розвинених держав, які намагаються захистити власні інтереси у регіоні в сферах енергетики, торгівлі та постачання озброєнь. Політичне та економічне суперництво між країнами регіону, а також між ними й позарегіональними державами доповнюється зростанням значення соціокультурного виміру регіональних і глобальних взаємодій, а саме перенесення на вказані суперечності проблем релігійної та цивілізаційної ідентичності. Врахування особливостей міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, таким чином, є необхідним для наукового осмислення сучасних політичних процесів.
У даному контексті постає необхідність наукового дослідження процесу формування та шляхів практичної реалізації політики України стосовно держав Близького та Середнього Сходу. Розвиток відносин з близькосхідними країнами диктується не лише інтересами незалежної України, а й факторами відносної географічної близькості та історії двосторонніх зв’язків України з цими країнами за радянських часів. Успішному забезпеченню українських інтересів у регіоні подекуди перешкоджають безпекові проблеми, вплив позарегіональних держав та особливості регіональних міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході. До того ж, зовнішня політика незалежної України все ще знаходиться на етапі концептуального оформлення у цілісну систему інтересів та пріоритетів.
Участь України в процесі розв’язання таких безпекових проблем регіону Близького та Середнього Сходу, як арабо-ізраїльський конфлікт, антитерористична операція проти Іраку, а також економічні, військово-технічні та енергетичні інтереси України у відносинах з державами регіону спонукають до здійснення цілісного дослідження політики України щодо цих країн у її взаємозалежності з процесами міжнародної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕГІОН БЛИЗЬКОГО ТА СЕРЕДНЬОГО СХОДУ В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок