Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Назва:
ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія наук України
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
Блажівська Оксана Євгенівна
УДК 347.45/.47
ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права та процесу юридичного факультету Львівського національного університету імені І. Франка
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
заслужений юрист України
Коссак Володимир Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри цивільного права та процесу
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПН НАН України
Дзера Олександр Васильович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри цивільного права
кандидат юридичних наук, доцент
Стефанчук Руслан Олексійович
Хмельницький університет управління та права,
професор кафедри цивільного права,
проректор з наукової роботи
Захист відбудеться 27.06. 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 у Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4.
Автореферат розісланий 23 травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради,
доктор юридичних наук Кучеренко І. М.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни, що відбулися в регулюванні договірних відносин на законодавчому рівні, стали прикладом ефективності реалізації диспозитивного методу регулювання приватно-правових відносин. За чинним цивільним законодавством цивільно-правовий договір є одним із засобів регулювання суспільних відносин, джерелом цивільного права, способом усунення прогалин у законодавстві.
Відносини спільної діяльності мають досить широке розповсюдження в різних сферах. Це обумовлюється тим, що договір про спільну діяльність є ефективною формою здійснення підприємницької та інших видів діяльності. По-перше, у відповідності до умовами цього договору його учасники об’єднують свої зусилля задля досягнення спільної мети. За цією ознакою він вигідно відрізняється від переважної більшості інших цивільно-правових договорів, у яких такої співпраці і об’єднання зусиль сторін не відбувається. По-друге, незважаючи на об’єднання зусиль та майна, учасники договору про спільну діяльність залишаються юридично самостійними суб’єктами. Саме це є перевагою даної договірної конструкції, порівняно зі спільною діяльністю, що здійснюється у межах єдиного суб’єкта – юридичної особи. По-третє, процес здійснення спільної діяльності не ускладнюється процедурами розробки установчих документів, державної реєстрації створення та припинення нового суб’єкта права тощо. Отже, така законодавча модель побудови прав і обов’язків суб’єктів спільної діяльності є більш гнучкою та пристосованою до сучасних потреб економіки.
У ЦК України 2003 р. закріплено багато нових положень, що визначають правові засади здійснення спільної діяльності. Як самостійний різновид визначено договір простого товариства. Відбулося подальше вдосконалення нормативних положень щодо договору про спільну діяльність, зокрема, законодавчо розширена сфера його можливого застосування, переглянуті такі його елементи, як особливі мета та суб’єктний склад учасників. Все це визначає особливе місце договору про спільну діяльність у системі цивільно-правових договорів і обумовлює необхідність його ретельного дослідження. Об’єктом дослідження також є проблемні питання теоретичного характеру, що стосуються предмета, суб’єктного складу, змісту, правової природи договору про спільну діяльність.
До 90-х років ХХ ст. окремі аспекти правового регулювання відносин у стилі спільної діяльності розглядалися у працях З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок