Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Чубай Володимир Миколайович
УДК 338.45:621:658.589:001.895
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ
СТРАТЕГІЇ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність: 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(машинобудування та приладобудування)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку та аналізу Інституту економіки і менеджменту Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, професор
ЗАГОРОДНІЙ АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри обліку та аналізу |
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ЛАПКО ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості НАК „Нафтогаз України”, керівник відділення економічних досліджень в нафтогазовій галузі |
кандидат економічних наук, доцент
ХАРІВ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ
Тернопільський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємств і корпорацій |
Захист відбудеться “ 07 ” листопада 2007 р. о 16:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ІV корпус, ауд. 209-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 05 ” жовтня 2007 р.26 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.е.н. Завербний А.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Очевидним є те, що ефективно конкурувати як на внутрішніх, так і на зарубіжних ринках зможуть лише ті вітчизняні машинобудівні підприємства, які дотримуватимуться інноваційного типу розвитку. Однак, згідно статистичних даних, кількість інноваційно активних машинобудівних підприємств в Україні, у порівнянні з розвинутими країнами світу, є мізерною. Однією з вагомих причин цього є відсутність у вітчизняних машинобудівних підприємств оптимальних інноваційних стратегій, а за їх наявності – неефективність управління реалізацією цих стратегій. Державна політика в сфері інноваційної діяльності теж не сприяє зростанню кількості впроваджених у виробництво нових видів продукції та технологій, зокрема й енергозберігаючих.
На сьогодні активізацію інноваційного процесу на вітчизняних машинобудівних підприємствах необхідно супроводжувати ретельним формуванням їх інноваційних стратегій. В сучасних умовах розвитку світової економіки, лише ефективна реалізація оптимальної інноваційної стратегії дає змогу машинобудівному підприємству розвиватись на довгострокову перспективу.
Вагомий внесок у розроблення теоретичних та методичних положень щодо процесу формування і реалізації інноваційної стратегії підприємства зробили такі вітчизняні науковці: З. Адаманова, І. Алєксєєв, Л. Антонюк, Ю. Бажал, А. Гальчинський, В. Геєць, В. Герасимчук, С. Ілляшенко, Г. Кіндрацька, А. Кузнєцова, О. Кузьмін, О. Лапко, А. Наливайко, В. Соловйов, П. Харів, Д. Черваньов, Н. Чухрай, А. Шегда, І. Школа та інші. Серед іноземних науковців, які займались цими проблемами, ґрунтовні наукові праці належать: П. Друкеру, П. Завліну, К. Прахаладу, Б. Санто, Б. Твіссу, К. Фрімену, Г. Хамелу, Й. Шумпетеру та іншим.
Однак, незважаючи на значну кількість наукових праць присвячених тематиці інноваційного та стратегічного менеджменту, питання формування і реалізації інноваційної стратегії машинобудівного підприємства є недостатньо науково дослідженими, а результати існуючих досліджень не завжди успішно реалізуються на практиці. Використання ж досвіду науковців і практиків із зарубіжних країн, без врахування особливостей розвитку економіки України, дуже часто призводить до негативних наслідків для вітчизняних підприємств.
На сьогоднішній день у поглядах науковців відсутня чітка взаємоузгодженність між трактуваннями термінів “інноваційна стратегія”, “інновація”, “стратегія”, їхніми класифікаціями та іншими поняттями інноваційної діяльності та стратегічного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок