Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ В РЕГІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТІ

ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ В РЕГІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ В РЕГІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Полонін Олександр Валерійович
УДК 628К:65.053
ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ
В РЕГІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТІ
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна
економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Тітяєв Віктор Іванович,
Харківська державна академія міського господарства,
доцент кафедри „Міська і регіональна економіка”
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Ніколаєв Всеволод Петрович,
Національна академія
державної податкової служби України
професор кафедри „Аудит та економічний аналіз”
кандидат економічних наук, доцент
Карлова Олена Анатоліївна,
Харківська державна академія міського господарства,
доцент кафедри „Менеджмент і маркетинг у міському господарстві”
Провідна установа: Інститут економіки промисловості
Національної академії наук України (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться “_23__” _жовтня__ 2003 р. о _12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 64.089.01 в Харківській державній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий “22” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент Лелюк Н.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економіка житлового господарства більш ніж півстоліття цілком знаходилася в умовах адміністративного регулювання. Органи законодавчої і виконавчої влади детально регламентували капітальні вкладення у розвиток житлово-комунальної інфраструктури, тарифи по квартирній платі та комунальних послугах, централізоване фінансування ремонту житлових будинків. Проте житлова проблема залишалася і нині залишається однією з найгостріших соціально-економічних проблем.
З метою докорінного вирішення житлової проблемі в країні 30 червня 1995р. Верховна Рада України розглянула і схвалила Концепцію державної житлової політики. Цей документ визначив стратегічні напрями та шляхи реформування правовідносин у житловій сфері.
Одним з фундаментальних напрямків нової політики є перехід житлово-комунальної сфери на повну самоокупність. З огляду на це сьогодні багатьом очевидно, що для повної окупності житлово-комунальних послуг треба підвищувати тарифи, а з іншого боку, немає ясності, в якій мірі обґрунтована вартість експлуатації житлової площі. У цих обставинах дуже умовними є методики призначення субсидій і визначення граничних платежів населення за житлово-комунальні послуги.
Серед сучасних поглядів на шляхи реформування житлового господарства існує дуже поширена думка про те, що першим етапом повинно стати таке підвищення тарифів, яке повною мірою покриє усі видатки житлово-комунальних підприємств.
По суті питання ставиться таким чином: спочатку мешканці повинні сплачувати існуючий на сьогодні практично неконтрольований монополізм із низькою якістю обслуговування, а потім може бути почата робота з вдосконалення економічного механізму. Логічно припустити, що наведені етапи треба поміняти місцями. У першу чергу варто провести глибокий аналіз технічного стану будинків та всіх сторін діяльності житлових організацій з визначенням повної структури витрат на основі об’єктивної оцінки реальної собівартості комунальних послуг. А вже на другому етапі здійснювати перехід житлово-комунального господарства на повну окупність за рахунок сплати населенням встановлених тарифів у повному обсязі з одночасним впровадженням ефективних заходів по зниженню експлуатаційних витрат.
Вирішення головних завдань, що випливають з такого підходу до проведення реформи житлового господарства, є одним з актуальних питань економічних досліджень. Цим обумовлюється вибір теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА УТРИМАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ В РЕГІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок