Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ ХІМІЇ)

ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ ХІМІЇ)

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ ХІМІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ
ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
Лікарчук Алла Михайлівна
УДК 373.1.02.372.8
ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ
ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ
(НА МАТЕРІАЛІ ХІМІЇ)
13.00.2 – теорія і методика навчання хімії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Рукопис виконаний в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Ярошенко
Ольга Григорівна, Національний педагогічний
університет ім. М.П. Драгоманова, м. Київ, профе-
сор кафедри методики викладання природничо-
географічних дисциплін.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор Буринська
Ніна Миколаївна, Інститут педагогіки АПН
України, м. Київ, головний науковий співробітник
лабораторії хімічної і біологічної освіти;
- кандидат педагогічних наук, доцент Лукашова
Ніна Іванівна, Ніжинський державний педагогічний
університет ім. Миколи Гоголя, завідувач кафедри
хімії
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г. Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 19 березня 2003 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 15 лютого 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Створення та використання нових педагогічних технологій навчання хімії передусім стосується впровадження в шкільну практику як нетрадиційних методик, так і оригінальних засобів навчання. Для цього необхідно оновлювати зміст навчального матеріалу, створювати і впроваджувати нові засоби навчання, які б сприяли цілісному, осмисленому і глибокому розумінню хімічного матеріалу. Ось чому актуальною лишається проблема забезпечення учнів шкіл та професійно-технічних училищ ефективними засобами навчання. Також важливо, щоб учні в шкільні роки навчилися самостійно здобувати знання і продуктивно застосовувати їх у різних навчальних та життєвих ситуаціях. Одним із актуальних шляхів досягнення зазначеного вбачаємо створення та впровадження зошитів з друкованою основою.
Аналіз літературних джерел показав, що розробкою теоретичних основ засобів навчання займалися С.Я.Батишев, Н.М. Буринська, В.Ю. Биков, О.А. Грабецький, А.М. Гуржій та інші; сутності підручника як засобу навчання присвячені праці В.П. Беспалька, Д.Д.Зуєва, М.М.Скаткіна; методика використання робочих зошитів перебувала в полі зору О.А. Нільсона, В.Є. Ратассеппа. Зазначимо, що окремі аспекти цієї проблеми висвітлено у працях О.О. Журіна, Н.Г. Преображенської, В.І. Старости. Проте, як показало вивчення, комплексне дослідження технології розробки та використання зошитів з друкованою основою не було здійснено.
Обмаль методичних розробок для вчителів з використання робочих зошитів у навчальному процесі, тривале замовчування цінного багаторічного досвіду інших країн з цього питання призвели до того, що питання створення і використання зошитів з друкованою основою дотепер залишаються недостатньо дослідженими. Зазначені друковані засоби навчання привертають увагу лише окремих методистів, які усвідомлюють цю проблему, шукають нетрадиційні форми і методи організації навчального процесу. Цим можна пояснити появу в Україні останнім часом досить значної кількості таких посібників з хімії. Варто зазначити, що до їх створення доклали зусиль С.В. Василенко, Г.І. Мальченко, М.М. Савчин, В.І. Староста, Н.В. Титаренко, Н.Н. Чайченко. Таке розмаїття цих навчальних посібників, на нашу думку, свідчить про практичне значення зошитів з друкованою основою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ ХІМІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок