Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА АНТИФРИКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ ТЕРМОТРИВКИХ ПОЛІМЕРІВ під час взаємодії З ТИТАНОВИМИ СплавАМИ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА АНТИФРИКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ ТЕРМОТРИВКИХ ПОЛІМЕРІВ під час взаємодії З ТИТАНОВИМИ СплавАМИ

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА АНТИФРИКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ ТЕРМОТРИВКИХ ПОЛІМЕРІВ під час взаємодії З ТИТАНОВИМИ СплавАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
МІДАК ЛІЛІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК 621. 762. 222/ 224: 621. 763: 621. 893 (088.8)
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА АНТИФРИКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ
КОМПОЗИТІВ ТЕРМОТРИВКИХ ПОЛІМЕРІВ під час взаємодії
З ТИТАНОВИМИ СплавАМИ
02.00.21 – хімія твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної хімії Інституту природничих наук при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сіренко Геннадій Олександрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника МОН України,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної хімії,
м. Івано-Франківськ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Аксіментьєва Олена Ігорівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
головний науковий співробітник
м. Львів
доктор фізико-математичних наук, професор
Горбик Петро Петрович
Інститут хімії поверхні НАН України,
заступник директора
м. Київ
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться 24 лютого 2006 року об 11 год. 00 хв., на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025).
Автореферат розісланий “21” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 20.051.03 Кланічка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Взаємодія твердих тіл між собою ускладнюється під час тертя, особливо при наявності рідин, і супроводжується окисненням металів, руйнацією полімерних складових, механохімічними процесами і трибохімічними реакціями. Так, матеріали вузлів тертя і ущільнювальних елементів рідинних хроматографів перебувають під постійною дією хімічно агресивних середовищ при підвищених тисках і температурах. При проектуванні і експлуатації таких вузлів тертя слід враховувати можливість одночасного зношування як під дією механічних факторів, так і корозії. При цьому зносостійкість матеріалу буде залежати від того, який з цих факторів переважає. Такими матеріалами, які володіють одночасно високою корозійною стійкістю та високими фізико-механічними властивостями є титан і його сплави. Титанові сплави успішно застосовуються там, де нержавіюча сталь піддається корозійному розтріскуванню, в умовах корозії під напругою. Титан та його сплави відрізняє від інших металів та сплавів надвисока корозійна стійкість в океанській воді.
Такі властивості дозволяють широко використовувати титан та його сплави у військовій і цивільній авіації та надводних і підводних суднах, ракетній техніці, хімічній, нафтохімічній та загальній промисловості. Україна має потужну сировинну і промислову базу для виробництва технічного титану та його сплавів. Але, незважаючи на високі антикорозійні та фізико-механічні властивості титану, його застосування обмежене через надзвичайні незадовільні антифрикційні властивості.
Особливістю титану і його сплавів під час тертя та зношування є висока здатність до контактного схоплювання та зварювання, що робить небезпечним їх застосування у вузлах тертя механізмів і машин, так як може відбутися заклинювання деталей вузла тертя. Легування титану різними і стабілізаторами, термообробка + і -сплавів мало змінюють опір схоплюванню в умовах тертя. Відомо, що процеси схоплювання металів під час тертя виникають в широкому діапазоні навантажень в основному при сухому терті, тоді як для титану і титанових сплавів схоплювання спостерігається як при сухому терті, так і при мащенні водою та іншими хімічно-активними рідинами і, навіть, машинними оливами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА АНТИФРИКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ ТЕРМОТРИВКИХ ПОЛІМЕРІВ під час взаємодії З ТИТАНОВИМИ СплавАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок