Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА І ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІСМАЇЛА МУФТІЙ-ЗАДЕ (1841 – 1917)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА І ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІСМАЇЛА МУФТІЙ-ЗАДЕ (1841 – 1917)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА І ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІСМАЇЛА МУФТІЙ-ЗАДЕ (1841 – 1917)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОРОЛЬОВА Лариса Йосипівна
УДК 94(470+571) 312:297:070
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА
І ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
ІСМАЇЛА МУФТІЙ-ЗАДЕ
(1841 – 1917)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії з дослідження актуальних проблем історії кримських татар Кримського наукового центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь)
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного
університету ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Брехуненко Віктор Анатолійович,
вчений секретар Інституту Української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України (м. Київ) –
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Бубенок Олег Борисович,
заступник директора з наукової роботи Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ)
Провідна організація – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “28” серпня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 по захисту дисертацій в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України Міністерства освіти і науки України (адреса: 01001 м. Київ, вул. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (адреса: 01001 м. Київ, вул. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий “ 20 ” липня 2003 р.
Вчений секретар Дрига І.М.
спеціалізованої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми обумовлюється станом вітчизняної історичної науки стосовно минулого кримськотатарського народу. Відомо, що впродовж багатьох років панівна ідеологія спрямовувала дослідження на десперсоналізацію історії та ліквідацію історичної пам’яті, на утвердження у свідомості кримськотатарського народу другорядності та комплексу неповноцінності. Цей процес підсилився з часу депортації кримських татар і десятиліттями боротьби за власні права, в тому числі і за право мати етнічну історію. Довгі роки мали можливість лише на дозоване подання матеріалів про видатних синів кримськотатарського народу. Сьогодення вимагає знати позитивних героїв, які зробили цілу низку реальних і прогресивних справ для розвитку суспільства. В епоху радикалізації міжетнічних та міжрелігійних конфліктів саме такі персонажі, як І. Муфтій-заде, здатні наочно показати цивілізовані шляхи суспільного розвитку в багатонаціональному і поліконфесійному суспільстві. Брак необхідної кількості наукових розробок з персоніфікації кримських татар часто призводить до міфологізації та ідеалізації окремих особистостей, приписування їм невластивих рис характеру, подій і навіть висловлювань. Тільки такі дослідження можуть сприяти заповненню “білих плям” в історії та культурі кримських татар, відродженню самосвідомості й самоповаги. Саме в умовах становлення і розвитку незалежності України появилася можливість почати процес дослідження кримськотатарської історії та її найбільш важливої частини – біографістики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційне дослідження виконане в межах науково-дослідної теми лабораторії з дослідження актуальних проблем історії кримських татар Кримського наукового центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.
Об’єктом дослідження є суспільні і просвітницькі процеси серед кримськотатарського народу наприкінці XIX – на початку XX ст.
Предметом дослідження є життя і діяльність видатного просвітителя і суспільного діяча кримських татар Ісмаїла Муфтій-заде.
Хронологічні межі дослідження обумовлені датами народження і смерті І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА І ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІСМАЇЛА МУФТІЙ-ЗАДЕ (1841 – 1917)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок