Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МУШТАЙ ВАЛЕНТИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 338.439:316.42
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Царенко Олександр Михайлович,
Сумський національний аграрний університет, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Підлісецький Гліб Макарович,
Інститут аграрної економіки УААН, завідувач відділу
цін на матеріальні ресурси та робочу силу
кандидат економічних наук, доцент
Ульянченко Олександр Вікторович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В.Докучаєва,
декан економічного факультету
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, кафедра державного управління, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 29 березня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Сумському національному аграрному університеті за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 160, головний корпус, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 160
Автореферат розісланий 26 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.ПилипенкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогоднішній стан сільськогоспо-дарського виробництва в країні і взагалі економічна ситуація непроста. Після відмовлення від централізованої планової економіки перед сільським господарством постала задача поетапного переходу до ринкової економіки.
У зв’язку з цим необхідно зробити наголос на тому, що теоретичні і практичні питання формування та функціонування організаційно-економічного механізму підвищення виробництва сільськогосподарської продукції в ринкових умовах залишаються недостатньо дослідженими, як і питання регіональної продовольчої політики, напрямку спеціалізації окремих галузей сільськогосподарського виробництва та формування ринкової стратегії їх розвитку, мотиваційного потенціалу їх існування в умовах ринкової економіки тощо. Ці аспекти в деякій мірі знаходять своє відображення в наукових працях В.І. Бойка, В.А. Диленка, Ю.С. Коваленка, А.І. Костяєва, Є.Д. Литвиненка, Л.А. Мачкури, С.В. Мицюка, В.П. Москаленка, Т.Л. Мостенської, Н.П. Наливайка, В.Н. Осипова, Г.М. Паламарчука, Ю.М. Пархомової, Г.М. Підлісецького, П.Т. Саблука, А.А. Стрільця, М.І. Шаповала та інших.
На необхідності вироблення екологічно якісної сільськогосподарської продукції та еколого-економічного регулювання розвитку галузей АПК вказується в наукових працях О.Ф.Балацького, П.П.Борщевського, І.К.Бистрякова, М.В.Калінчика, О.Л.Кашенко, Д.К. Прейгера, П.Т. Саблука, М.В. Трегобчука, О.М. Царенка та інших. При цьому необхідно зазначити, що значну частину публікацій із загальних питань розвитку сільськогосподарського виробництва складають роботи зарубіжних економістів, досвід праці яких може бути використаний в сучасних економічних умовах України.
Більшість економістів сходяться на тому, що країна має виробити дієву доктрину продовольчого забезпечення як складову національної безпеки.
Саме тому продовольче забезпечення регіону є одним із найважливіших завдань у підвищенні якісного стану стійкості національного розвитку на найближчу перспективу. Регіональне продовольче забезпечення варто розуміти як можливість і готовність регіону забезпечити населення продуктами харчування в обсязі та калорійності, які відповідають необхідним нормам при найбільш повному використанні можливостей регіонального виробничого потенціалу.
Таким чином, постає проблема розробки науково обґрунтованого механізму формування продовольчого потенціалу регіону та осмислення управлінських рішень щодо комплексу економічно-організаційних заходів, спрямованих на реорганізацію виробництва основних продовольчих культур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТАБІЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок