Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ШАХРАЙСТВА

КРИМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ШАХРАЙСТВА

Назва:
КРИМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ШАХРАЙСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЛИСОДЄД ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ

УДК 343.9
КРИМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ
ШАХРАЙСТВА
Спеціальність: 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 1999


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі кримінології та виправно-трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти України.
Науковий керівник -
член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений працівник народної освіти України, доктор юридичних наук, професор Даньшин Іван Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри кримінології та виправно-трудового права.
 
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Костенко Олександр Миколайович, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судочинства;
кандидат юридичних наук, доцент Ємельянов В’ячеслав Павлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри кримінального права.
Провідна установа - кафедра кримінології Національної академії внутрішніх справ України Міністерства внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 1999 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (310024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (310024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 14 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.П. Битяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У даний час в Україні відбуваються корінні економічні, соціальні та політичні перетворення, спрямовані на побудову демократичної і правової держави. Ці процеси протікають непослідовно, суперечливо, що разом з негативною спадщиною минулого істотно впливає на всі сторони соціальної дійсності, у тому числі і на злочинність. У порівнянні з 80-ми роками її рівень значно підвищився, змінилася і її структура, найбільша питома вага в якій саме корисливих злочинів. Серед останніх же спостерігається стійке абсолютне і відносне зростання злочинів проти власності, а серед них - злочинів проти приватної власності громадян. І хоча число таких посягань дещо знизилося, їх динаміка в даний час викликає тривогу. Між тим право приватної власності Конституцією України 1996 р. проголошується непорушним (ст.41). Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. На державу покладено обов'язок всебічно (в тому числі і кримінально-правовими засобами) захищати права всіх суб'єктів власності.
Незважаючи на те, що домінуюче становище серед злочинів проти приватної власності громадян займають крадіжки, в останні роки зріс і рівень грабежів, розбоїв, шахрайств. За даними офіційної статистики, динаміка шахрайства залишається несприятливою. При цьому необхідно мати на увазі, що шахрайство є високолатентним злочином.
Питання кримінально-правової боротьби з шахрайством докладно висвітили у своїх працях такі криміналісти, як Г.М. Борзенков, В.О. Владимиров, Є.В. Ворошилін, М.Й. Коржанський, П.С. Матишевський, Г.О. Мендельсон, Б.С. Никифоров, А.О. Пинаєв та ін.; про способи вчинення шахрайства писали М.І. Панов, Р.А. Сабітов та інші правники. Кримінологічним проблемам шахрайських посягань на власність громадян присвячені дисертаційні дослідження М.П. Клейменова, С.В. Косих, О.В. Рудзітіса, а також окремі роботи О.А. Герцензона, І.М. Даньшина, А.Ф. Зелінського, О.І. Гурова. Але ж дослідження зазначених авторів були проведені в 60-80-ті роки, тим часом соціальний зміст шахрайства як одного з видів злочинів в останнє десятиліття істотно змінився. Не враховувалося науковцями також і те, що шахрайство в більшості випадків учиняється професійними злочинцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КРИМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ШАХРАЙСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок