Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛОДИМИР СІЧИНСЬКИЙ В НАУКОВОМУ, ГРОМАДСЬКОМУ І ОСВІТЯНСЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ (перші десятиріччя – початок 60-х рр. ХХ ст.)

ВОЛОДИМИР СІЧИНСЬКИЙ В НАУКОВОМУ, ГРОМАДСЬКОМУ І ОСВІТЯНСЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ (перші десятиріччя – початок 60-х рр. ХХ ст.)

Назва:
ВОЛОДИМИР СІЧИНСЬКИЙ В НАУКОВОМУ, ГРОМАДСЬКОМУ І ОСВІТЯНСЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ (перші десятиріччя – початок 60-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернівецький національний університет
ІМЕНІ Юрія Федьковича
 
Логвіна Валентина Львівна
УДК 94(477.43)(092)
ВОЛОДИМИР СІЧИНСЬКИЙ В НАУКОВОМУ, ГРОМАДСЬКОМУ І ОСВІТЯНСЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ (перші десятиріччя – початок 60-х рр. ХХ ст.)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Чернівці - 2007
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Кам’янець-Подільського державного університету МОН України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Філінюк Анатолій Григорович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія
Федьковича, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук
Гальчак Сергій Дмитрович,
директор Державного архіву Вінницької області
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 23.02.2007 р. о_13_год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 76.051.06 у Чернівецькому
національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012,
м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі України, 23)
Автореферат розісланий 21.01. 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зумовлена об'єктивною необхідністю дослідження різноманітних аспектів життя в ХХ ст. української діаспори, в тому числі її політичних, наукових, освітніх, культурних і духовних діячів. До таких непересічних постатей діаспори належить уродженець м. Кам'янця-Подільського, син відомого історика України і поділлєзнавця Юхима Сіцінського Володимир Юхимович Січинський (1894-1962), 110-річчя від дня народження якого було широко відзначене в 2004 році. Тільки на початку 1990-х років в Україну повернулося ім’я Володимира Січинського, який усі найкращі роки життя провів на чужині і, не визнаний та замовчуваний радянською політичною системою, залишив унікальну творчу спадщину з теорії та історії українського мистецтва й архітектури, світової і національної культури загалом, історії і краєзнавства України, а також прославився як художник-графік, архітектор і зодчий, педагог, діяч визвольних змагань і національно-культурного відродження України ХХ ст.
В. Січинський став унікальною особистістю української культури ХХ ст. Своїми архітектурними проектами, спорудами і особливо фундаментальними мистецтвознавчими працями він показав світові велич української культури і мистецтва, високий духовний, моральний і художньо-естетичний рівень розвитку українського народу. Своєю багатолітньою діяльністю він переконливо доводив справедливість власних слів: „Українська культура, як виявив творчого духу, умілості й ментальності українського народу, займає осібне місце в культурі Європи, вносить особливі цінності у вселюдську культурну скарбницю”. Як учений-історик, автор унікальної книги „Чужинці про Україну”, залишив помітний слід у вітчизняній історіографії своїм особливим поглядом на минуле, етногенез і державотворчі процеси українського народу. Вчений у своїх численних працях з історії та культури обстоював коріння українського народу в глибинах первісного суспільства, Антському союзі, Україні-Русі ІХ-ХІІІ ст., виступав поборником незалежності й соборності України.
Актуальність роботи визначається відсутністю в Україні системних і узагальнюючих досліджень про В. Січинського, необхідністю завершення наукової реабілітації як видатного вченого і визначного діяча української еміграції з тим, щоб його багатогранне життя і велика творча спадщина назавжди зайняли достойне місце в українському суспільстві, були очищеними від облуди фальсифікацій ідеологів попереднього тоталітарного режиму.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВОЛОДИМИР СІЧИНСЬКИЙ В НАУКОВОМУ, ГРОМАДСЬКОМУ І ОСВІТЯНСЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ (перші десятиріччя – початок 60-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок