Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ФАЗОВОГО РАДІОМЕТЕОРНОГО МЕТОДУ СИНХРОНІЗАЦІЇ МІР ЧАСУ І ЧАСТОТИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФАЗОВОГО РАДІОМЕТЕОРНОГО МЕТОДУ СИНХРОНІЗАЦІЇ МІР ЧАСУ І ЧАСТОТИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФАЗОВОГО РАДІОМЕТЕОРНОГО МЕТОДУ СИНХРОНІЗАЦІЇ МІР ЧАСУ І ЧАСТОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Кундюков Сергій Григорович
УДК 621.396
УДОСКОНАЛЕННЯ ФАЗОВОГО РАДІОМЕТЕОРНОГО МЕТОДУ СИНХРОНІЗАЦІЇ МІР ЧАСУ І ЧАСТОТИ
Спеціальність 05.12.17 – радіотехнічні і телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ)
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Коваль Юрій Олександрович Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри основ радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент Величко Анатолій Федорович, Інститут радіофізики й електроніки ім. А.Я. Усикова НАН України (м. Харків), завідувач відділом,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, заслужений винахідник України Рондін Юрій Петрович, професор кафедри Харківського військового університету МОУ.
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет ім. М. Е. Жуковського (ХАІ), кафедра авіаційно-космічних радіотехнічних систем Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.03 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, ін. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, ін. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 4 ” 06 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чурюмов Г. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена безупинним ростом вимог до точності синхронізації територіально рознесених мір (зокрема – еталонів) часу і частоти у відомих і нових системах, робота яких побудована на застосуванні високоточних частотно-часових методів. Прикладами можуть служити системи координатно-часового забезпечення, радіоастрономії, радіолокації, цифрового синхронного зв'язку. Фундаментом високоточних частотно-часових методів є досягнення фізики, астрономії, метрології часу і частоти. Високі темпи вдосконалювання еталонів часу і частоти, відносна нестабільність яких у даний час складає 10- 13...10- 14, а в перспективі – 10- 15...10- 16, визначають актуальність задачі підвищення точності синхронізації.
Усі методи синхронізації мір часу і частоти, за винятком методу перевізного квантового годинника (ПКГ), ґрунтуються на передачі інформації про шкали часу по радіоканалах. У даний час найбільш високу точність синхронізації забезпечують: ПКГ, радіометеорний метод синхронізації (РМС), супутникові радіонавігаційні системи (СРНС) і супутниковий зв'язок.
РМС займає особливе місце і є пріоритетним для України, з огляду на результати багаторічних досліджень і розробок, що почалися в Харкові під керівництвом проф. Кащеєва Б. Л. Роботи з удосконалення РМС набули особливої актуальності після проголошення Україною незалежності, оскільки цей метод є автономним, що не залежить від працездатності й доступу до закордонних систем. Україна не має у своєму розпорядженні власних СРНС, зв'язкових ШСЗ і підприємств, що виробляють ПКГ. Тому РМС залишився в Україні єдиним власним високоточним методом синхронізації мір часу і частоти як у межах країни, так і з мірами інших країн. Питання розвитку РМС включені в Національну космічну програму України (НКПУ) і Державну програму створення і розвитку Державної служби єдиного часу й еталонних частот. При впровадженні РМС інтереси Держстандарту представляв Харківський державний НДІ метрології (ХДНДІМ).
До середини 80-х років було вирішене широке коло теоретичних і практичних задач, пов'язаних із РМС. Однак, як у теоретичних дослідженнях, так і в розробленій апаратурі (експериментальні зразки МЕТКА-1...МЕТКА-8 і промислова апаратура 17-Н-91) використовувалися тільки обвідні радіосигналів. Це істотно обмежувало потенційну точність синхронізації, оскільки смуга радіометеорного каналу обмежується одиницями мегагерц.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФАЗОВОГО РАДІОМЕТЕОРНОГО МЕТОДУ СИНХРОНІЗАЦІЇ МІР ЧАСУ І ЧАСТОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок