Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПІСЛЯУКІСНИХ ПОСІВІВ КОРМОВИХ КУЛЬТУР У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПІСЛЯУКІСНИХ ПОСІВІВ КОРМОВИХ КУЛЬТУР У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПІСЛЯУКІСНИХ ПОСІВІВ КОРМОВИХ КУЛЬТУР У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЕНКО ВІТАЛІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК: 633.3:631.584
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ
ПІСЛЯУКІСНИХ ПОСІВІВ КОРМОВИХ КУЛЬТУР
У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.12 – кормовиробництво та луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Вінниця – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук,
професор Демидась Григорій Ілліч,
Національний аграрний університет
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук,
професор Підпалий Іван Федорович,
Вінницький державний аграрний університет,
завідувач кафедри кормовиробництва, луківництва та сільськогосподарської меліорації
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Гетман Надія Яківна, Інститут кормів УААН, лабораторія польового кормовиробництва
Провідна установа: | Білоцерківський державний аграрний університет
Захист відбудеться 23 лютого 2005 року о 10оо годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті за адресою: 21008, Вінницька область, Вінницький район, с. Агрономічне, вул. Сонячна 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного аграрного університету.
Автореферат розісланий “_14_”_січня_ 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради |
В.І. Янчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У зв‘язку з насиченням кормових і польових сівозмін проміжними посівами кормових культур суттєво збільшується виробництво кормів, ефективніше використовується біокліматичний потенціал регіону, стабілізується вміст гумусу, поліпшуються фізичні властивості, поживний та санітарний стан ґрунтів, знижуються енергетичні витрати на одиницю продукції і зростає продуктивність ріллі.
Актуальність теми. У комплексі ефективних заходів щодо підвищення продуктивності посівів кормових польових культур та одержання урожаїв за вегетаційний період з одного поля важлива роль належить впровадженню у сільськогосподарське виробництво економічно вигідних способів вирощування культур, до яких належать післяукісні та озимі проміжні посіви.
Вирощування сільськогосподарських рослин у проміжних посівах вивчалися досить широко. Проте і дотепер дані відносно особливостей формування та динаміки агроценозів залежно від технологічних прийомів і регіональних особливостей часто залишаються суперечливими. Пов‘язано це, в першу чергу, з появою нових перспективних сортів і гібридів сільськогосподарських культур, котрі мають поліпшену морфоструктуру рослини, набули цінних господарських якостей і, отже, вимагають нових підходів до вивчення та удосконалення технологій вирощування як у основних, так і проміжних посівах.
Потребують уточнення агроекологічні й біологічні обґрунтування і технологічні прийоми вирощування культур та їхніх сумішок у системах: озима проміжна, весняна і післяукісна культури для окремих грунтово-кліматичних умов України.
Необхідність вирішення цих та інших питань для умов Правобережного Лісостепу і визначила вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною тематичного плану Науково-навчального інституту рослинництва, ґрунтознавства та екології Національного аграрного університету і виконана в 2000–2003 роках у рамках науково-дослідної теми: “Розробити і впровадити високопродуктивні ланки зелених конвеєрів на основі використання бобово-злакових багаторічних та однорічних традиційних і малопоширених кормових культур в умовах Правобережного Лісостепу” кафедри кормовиробництва та луківництва (номер державної реєстрації 0101 U ).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи полягає у підборі однорічних кормових культур та їхніх сумішок для вирощування в озимих проміжних та післяукісних посівах для забезпечення безперервного надходження високоякісних кормів у ранньовесняний, літній і частково осінній періоди утримання худоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПІСЛЯУКІСНИХ ПОСІВІВ КОРМОВИХ КУЛЬТУР У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок