Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСТАЛЕНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСТАЛЕНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСТАЛЕНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського(м.Одеса)
Яновська Лариса Григорівна
УДК: 378.937 +378.126 + 930.9
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСТАЛЕНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса -2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
КУРЛЯНД ЗІНАЇДА НАУМІВНА,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м.Одеса), завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор,
Кондрашова Лідія Валентинівна, Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри
педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент,
Ликова Вікторія Анатоліївна, Одеський інститут удосконалення вчителів, завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа – Луганський державний педагогічний університет імені
Т. Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист дисертації відбудеться „10” червня 2004р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65009, м. Одеса, провулок Курортний, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „7” травня 2004року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями Національної доктрини розвитку освіти України у ХХ1 столітті щодо значущості соціальної ролі особистості вчителя, формування якісно нового покоління вчителів історії. Саме сучасний учитель історії покликаний з методологічно правильних позицій чітко визначити національний компонент змісту навчання і виховання, віднайти шляхи залучення учнів до культури й історії свого народу, усвідомлення його етнічної унікальності та одночасної належності до сім’ї народів усього світу.
Стає очевидним те, що безпосередньо історична освіта передусім формує особистість учня, готує його жити в мінливому світі інформаційного суспільства, навчає сучасних форм спілкування, розвиває здатність засвоювати інформацію. У зв’язку з цим і виникає потреба модернізувати сучасну систему підготовки майбутніх учителів історії, оскільки саме у процесі навчання у ВЗО закладаються основи професійної майстерності. Швидкий ріст професійної майстерності забезпечується не тільки наявністю професійних здібностей, але й професійною усталеністю до педагогічної діяльності, що виступає однією з важливих її характеристик.
Проблема формування професійної усталеності фахівців різних професій не є новою в педагогіці. Це питання досліджували Л.Г.Борисова, І.М.Дімура, А.О.Деркач, З.К.Каргієва, З.Н.Курлянд, Г.О.Павлюк, Р.І.Хмелюк та ін. Щодо професійної усталеності саме вчителів історії, то це питання залишилося поза увагою вчених. Актуальність проблеми й зумовила вибір теми дисертаційного дослідження „Формування професійної усталеності майбутніх учителів історії у процесі навчання у вищих педагогічних закладах”
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить до тематичного плану науково-дослідної роботи кафедри педагогіки Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) „Дослідження педагогічних засад підготовки вчителя національної школи” (№0100U000958). Автором досліджувалася проблема підготовки майбутніх учителів історії. Тему дисертації затверджено Вченою радою Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСТАЛЕНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок