Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ДИФУЗНОГО РОЗСІЯННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В СКЛАДНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

ДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ДИФУЗНОГО РОЗСІЯННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В СКЛАДНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

Назва:
ДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ДИФУЗНОГО РОЗСІЯННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В СКЛАДНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Скакунова Олена Сергіївна
УДК 539.548.732
ДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ДИФУЗНОГО РОЗСІЯННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В СКЛАДНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник Кисловський Євген Миколайович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, завідувач лабораторії
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Прокопенко Ігор Васильович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, заступник директора
доктор фізико-математичних наук, професор
Куліш Микола Полікарпович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізики функціональних матеріалів
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, МОН України, м. Чернівці
Захист відбудеться 18 жовтня 2005р. о  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України; тел.) ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 16.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень
Сучасні технології створення багатошарових наноструктур базуються насамперед на процесах молекулярно-променевої епітаксії (МПЕ) та іонної імплантації, які дають можливість отримувати плівкові структури з певними заданими фізичними властивостями. Однією з основних проблем в управлінні цими властивостями є однозначне визначення кількісних характеристик структурних дефектів і деформацій в епітаксійних або імплантованих шарах. Серед різних фізичних методів спостереження і вимірювання параметрів структурних недосконалостей кристалів і кристалічних плівок, таких як фотолюмінісценція, резерфордівське зворотнє розсіяння, магнітні методи, електронна мікроскопія і рентгенівська топографія і т.д., найбільш чутливими і інформативними є рентгенівські дифракційні методи, які до того ж є неруйнівними. Однак, однозначна інтерпретація рентгенівських дифракційних профілів від багатошарових напівпровідникових наноструктур та іонно-імплантованих кристалів має суттєві обмеження внаслідок використання кінематичної або динамічної моделей дифракції без врахування ефектів дифузного розсіяння від дефектів. Ці спрощені моделі не дозволяють ідентифікувати параметри структурних недосконалостей, а також надійно визначати параметри профілів деформації на границях між шарами або в приповерхневому шарі імплантованого кристала.
Тому на момент початку роботи над дисертацією, найбільш нагальною проблемою було врахування динамічних ефектів дифузного розсіяння від дефектів для адекватної пошарової характеризації цих дефектів, а також ефектів сегрегації та взаємодифузії компонентів шарів, релаксації напруг в перехідних шарах, геометричних параметрів та хімічного складу шарів багатошарових кристалічних систем. Цим визначається актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами забезпечено тим, що ця дисертаційна робота виконувалася в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України та була складовою частиною НДР за темами:
1. Ефекти взаємодії дифузного та бреггівського розсіянь та розробка нових синхротронних методів дифрактометрії (затверджено Рішенням Бюро ВФА НАН України від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ДИФУЗНОГО РОЗСІЯННЯ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ В СКЛАДНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок