Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості Сучасного англомовного медичного дискурсу (на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/ СНІДу)

Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості Сучасного англомовного медичного дискурсу (на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/ СНІДу)

Назва:
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості Сучасного англомовного медичного дискурсу (на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/ СНІДу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,08 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса ШЕВЧЕНКА
Вострова Світлана Володимирівна
УДК 811.111’42:276.6:61
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості Сучасного англомовного медичного дискурсу
(на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/ СНІДу)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі англійської філології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Старикова Олена Миколаївна,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики
Українського інституту лінгвістики і менеджменту
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
завідувач кафедри англійської філології
Ужгородського національного університету
МОН України
кандидат філологічних наук, доцент
Бєлєхова Лариса Іванівна,
професор кафедри романо-германських мов
Херсонського державного університету МОН України
Провідна установа: Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України,
кафедра лексикології та стилістики англійської мови.
Захист відбудеться “6” червня 2003 року о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 із захисту дисертацій
на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
(м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10)
Автореферат розісланий “3” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Смущинська І.В.
Загальна характеристика роботи
Дискурс як центральна одиниця мовленнєвої комунікації в сукупності з екстралінгвальними, прагматичними, соціокультурними та іншими факторами, припускає велику кількість підходів до його вивчення. Так, аналіз дискурсу проводиться з позицій прагмалінгвістики (Т. А. ван Дейк, М.Л. Макаров), психолінгвістики (В.В. Красних), стилістики, соціолінгвістики (Н. Феєрклаф,
Р. Водак, В.І.Карасик), когнітивної лінгвістики (Л.В. Барба, О.В. Анопіна, Е.В.Будассі), лінгвокультурології (A. Сікурел, В.І.Карасик, О.О. Попова). Звичайно, що згадані підходи не є взаємовиключними. Розробляється типологія дискурсів як вітчизняними так і зарубіжними лінгвістами. Так, досліджуються аргументативний (А.Д. Бєлова), конфліктний (О.В. Фадєєва), оцінний (Н.Н. Миронова), політичний (Т. А. ван Дейк, Р. Водак, О.С. Фоменко), рекламний (Дж. Кук, Дж. Ліч, О.С.Іванова), юридичний (Т.А. Скуратовська), педагогічний (О.В.Коротєєва) та ряд інших дискурсів.
У той же час розв’язання багатьох лінгвістичних проблем не уявляється сьогодні без моделювання когнітивних процесів, що лежать в основі побудови та розуміння мовленнєвих повідомлень, оскільки мовна форма є відображенням когнітивних структур і між ними та структурами мови існують певні визначені кореляції.
Медичний дискурс (МД) неодноразово потрапляв до центру уваги лінгвістів. Так, досліджувалася усна форма МД (M. Коултхард, М. Ешбі, E. Мішлер, A.Сікурел, Д. Таннен та C. Воллат, Р. Водак, Л. Зосімова), а саме – особливості спілкування між лікарем та пацієнтом. Визначалися основні прагматичні, жанрові особливості письмової форми МД як підтипу наукового дискурсу (Д. Аткінсон, О.Н.Годєєва, В.І.Клінг, І.Ф.Шамара), в якому адресат повідомлення належить до тієї ж професійної групи, що і адресант. У той же час англомовний медичний дискурс (АМД) у його письмовій формі, що є об’єктом дослідження в цій дисертації, все ще залишається маловивченим типом мовленнєвої комунікації, яка охоплює різні типи взаємодії медичних працівників безпосередньо між собою, з пацієнтами, а також із широким загалом. У наявних дослідженнях не враховується імовірний вплив екстралінгвальних чинників (зокрема характер описуваної хвороби) на побудову медичних текстів з певної проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості Сучасного англомовного медичного дискурсу (на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/ СНІДу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок