Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства (на матеріалах Криворізького регіону)

Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства (на матеріалах Криворізького регіону)

Назва:
Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства (на матеріалах Криворізького регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,73 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
На правах рукопису
Тащенко Алла Казимирівна
УДК 316.6
Специфіка соціалізації
учнівської та студентської молоді
за умов перехідного суспільства
(на матеріалах Криворізького регіону)
22.00.06 - соціологія культури, науки та освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ- 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціології
Криворізького державного педагогічного університету
Науковий керівник: –кандидат соціологічних наук, доцент
Лобанова Алла Степанівна,
Криворізький державний
педагогічний університет,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри галузевої соціології
кандидат соціологічних наук
Балакірева Ольга Миколаївна,
Український інститут соціальних досліджень
заступник директора, м. Київ;
Провідна установа –Інститут соціології НАН України, відділ
соціології культури, Київ.
Захист відбудеться “6” червня 2002 року о 16:00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.026.001.30 у Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “20” квітня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук,
доцент А.П.Горбачик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається, з одного боку, діями глобальних процесів, що відбуваються у світі і впливають на перебіг соціального життя, на соціалізацію підростаючих поколінь. Йдеться, перш за все про радикальні зміни в освітянському просторі, які пов’язані з інформатизацією та комп’ютеризацією всіх сфер життя людини, і зокрема системи освіти. Характер і міра цих глобальних впливів на процес соціалізації у тій чи іншій країні обумовлені сукупністю і своєрідністю політичних, соціально-економічних та духовних факторів в кожній країні, які визначають іншу сторону впливів на перебіг соціалізації.
Для сучасної України проблеми соціалізації молоді, учнівської та студентської зокрема, актуалізуються під впливом особливостей перехідного періоду, що переживає українське суспільство. Як констатують соціологи, кризові явища в Україні торкнулися не тільки політичної та економічної сфери, але й духовної та соціальної, що значно ускладнило процес адаптації всього населення в цілому, а особливо молоді, яка вчиться, до трансформації соціуму. Становлення України як незалежної і самостійної держави спричинило поруч із конструктивними явищами - деструктивні процеси, які негативно вплинули як на свідомість, так і на соціалізацію підростаючого покоління. Тому і виникає гостра потреба осмислення тих її характеристик, що проявляються через знаходження духовної самостійності підлітка або молодої людини як особистості та підвищення її соціальної активності, через творче освоєння нею досвіду інших людей та вироблення на цій основі індивідуального досвіду та досягнення соціальної зрілості. А також через формування молоддю, яка вчиться, вибіркового, критично осмисленого, творчого напрямку цього процесу, через її соціальне дозрівання до рівня вимог, які ставить перед нею життя, час, суспільство - з одного боку, та внутрішня логіка формування індивідуальності - з іншого.
Відомо, що результати індивідуальної діяльності все більш впливають на ефективність практики перетворення умов суспільного буття. Від ступеню соціальної зрілості учнівської та студентської молоді залежить рух суспільства шляхом прогресу. Адже суспільні відносини існують як форми діяльності і поведінки конкретних людей. Соціальні ж якості конкретних індивідів, що проявляються в процесі їх взаємодії, визначають властивості суспільної системи. Тому успішність здійснення процесу соціалізації підростаючого покоління буде значною мірою визначати подальший розвиток суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства (на матеріалах Криворізького регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок